×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Groupe ADP zwiększy udziały w TAV Airports


Francuski koncern Groupe ADP, zarządzający lotniskami w Paryżu, kupi kolejne 8,12 proc. akcji tureckiej grupy TAV Airports. Transakcja odkupienia udziałów od Akfen Holding będzie warta 160 mln dolarów. 
Po sfinalizowaniu transakcji udział Groupe ADP w TAV Airports wzrośnie z obecnych 38 do 46,12 proc. Co prawda nadal będzie mniejszościowy, ale da francuskiemu koncernowi większy wpływ bieżącą działalność tureckiej grupy.

Równocześnie Groupe ADP zamierza sprzedać za 9 mln euro swój 49-proc. akcji w spółce budowlanej TAV Construction. W ten sposób, jak tłumaczy koncern w komunikacie prasowym, zwiększy zaangażowanie w TAV pod względem kluczowego biznesu zarządzania lotniskami, ale pozbędzie się spółki budowlanej.

Transakcja powinna zostać sfinalizowana jeszcze tego lata, a po dopełnieniu formalności Groupe ADP będzie uwzględniała TAV Airports w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych.

TAV Airports zarządza obecnie 14 lotniskami w Turcji i innych krajach, w tym największymi portami lotniczymi w Stambule-Atatürk, Ankarze-Esenbodze i Izmirze. W 2016 r. wszystkie 14 lotnisk należących do TAV obsłużyło 104 mln pasażerów. Z kolei Groupe ADP zarządza lotniskami Paryż-CDG i Paryż-Orly, ma także koncesję na zarządzanie portem lotniczym w Santiago de Chile.
gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie