British chce wynająć samoloty od Qatara podczas strajku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 czerwca 2017 09:00
British Airways chcą wykorzystać łącznie dziewięć airbusów A320 i A321 linii Qatar Airways razem z załogami, aby zminimalizować skutki strajku własnego personelu pokładowego brytyjskiej linii.
Reklama

Jak wynika z dokumentu, do którego dotarł Reuters, koncern IAG, czyli właściciel British Airways, złożył już wniosek do brytyjskiego urzędu lotnictwa cywilnego o zgodę na taki manewr. Dzięki temu brytyjski przewoźnik liczy, że uda się uniknąć odwołanych lotów podczas rozpoczynającego się 1 lipca strajku personelu pokładowego.

Pracownicy działu tzw. mixed fleet, czyli latający zarówno na samolotach krótko-, jak i dalekodystansowych, chcą w lipcu strajkować przede wszystkim walcząc o lepsze zarobki. Dodatkowym powodem tego strajku jest to, że związkowcy oskarżają pracodawcę o stosowanie sankcji wobec organizatorów poprzednich protestów.

Qatar Airways dysponuje obecnie wolnymi samolotami, ponieważ w wyniku blokady Kataru przez kraje sąsiednie nie może wykonywać niemal 20 proc. swoich lotów. Zamknięta dla przewoźnika pozostaje przestrzeń powietrzna m.in. Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wiele ze skasowanych obecnie tras było obsługiwanych właśnie wąskokadłubowymi airbusami A320 i A321.

Współpraca linii nie dziwi, bo Qatar Airways, mający niemal 20 proc. akcji IAG, jest największym pojedynczym akcjonariuszem koncernum.

British Airways oficjalnie poinformują o planach awaryjnych na wypadek strajku w nadchodzącym tygodniu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama