×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Travel Service dołączył do Airlines for Europe


Czeski przewoźnik czarterowymi z licznymi oddziałami zagranicznymi, w tym w Polsce, dołączył do europejskiej organizacji lobbingowej Airlines for Europe (A4E). To stowarzyszenie konkurencyjne wobec AIRE, w którym ważną rolę odgrywa LOT.

Travel Service to kolejna po airBaltic linia z Europy Środkowo-Wschodniej, która dołączyła do A4E. Stowarzyszenie założyło pięciu największych przewoźników na kontynencie (Ryanair, Lufthansa Group, IAG, Air France-KLM i easyJet), ale obecnie liczy już 15 członków, którzy łącznie obsługują ponad 70 proc. europejskiego ruchu lotniczego.

- Cieszymy się z dołączenia do Airlines for Europe po szczegółowej analizie tego, które stowarzyszenie najlepiej będzie reprezentowało interesy przewoźników czarterowych i wakacyjnych, mających również szeroką ofertę lotów rozkładowych. Mimo że A4E to młoda organizacja, odnotowało już sukcesy w pracy nad ważnymi zagadnieniami regulacyjnymi, które mają bezpośredni wpływ na efektywność, bezpieczeństwo i rentowność operacji lotniczych - powiedział Roman Vik, dyrektor generalny Travel Service.

- Dołączenie Travel Service jasno pokazuje, że A4E to najbardziej atrakcyjne stowarzyszenie dla linii pod względem skutecznego reprezentowania ich interesów. Misją A4E jest reprezentowanie poglądów europejskich linii, a Komisja Europejska słucha nas i uwzględnia nasze poglądy - dodał Thomas Reynaert, dyrektor zarządzający A4E. 

Tradycyjnie stowarzyszenie dla linii czarterowych w Brukseli było IACA, które niedawno, m.in. z inicjatywy LOT-u, zostało przekształcone w AIRE. Poza polską linią, w konkurencyjnym dla A4E związku są też m.in. Transavia, TUI Group i Turkish Airlines. gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie