Travel Service dołączył do Airlines for Europe

23 czerwca 2017 13:20
Czeski przewoźnik czarterowymi z licznymi oddziałami zagranicznymi, w tym w Polsce, dołączył do europejskiej organizacji lobbingowej Airlines for Europe (A4E). To stowarzyszenie konkurencyjne wobec AIRE, w którym ważną rolę odgrywa LOT.
Reklama
Travel Service to kolejna po airBaltic linia z Europy Środkowo-Wschodniej, która dołączyła do A4E. Stowarzyszenie założyło pięciu największych przewoźników na kontynencie (Ryanair, Lufthansa Group, IAG, Air France-KLM i easyJet), ale obecnie liczy już 15 członków, którzy łącznie obsługują ponad 70 proc. europejskiego ruchu lotniczego.

- Cieszymy się z dołączenia do Airlines for Europe po szczegółowej analizie tego, które stowarzyszenie najlepiej będzie reprezentowało interesy przewoźników czarterowych i wakacyjnych, mających również szeroką ofertę lotów rozkładowych. Mimo że A4E to młoda organizacja, odnotowało już sukcesy w pracy nad ważnymi zagadnieniami regulacyjnymi, które mają bezpośredni wpływ na efektywność, bezpieczeństwo i rentowność operacji lotniczych - powiedział Roman Vik, dyrektor generalny Travel Service.

- Dołączenie Travel Service jasno pokazuje, że A4E to najbardziej atrakcyjne stowarzyszenie dla linii pod względem skutecznego reprezentowania ich interesów. Misją A4E jest reprezentowanie poglądów europejskich linii, a Komisja Europejska słucha nas i uwzględnia nasze poglądy - dodał Thomas Reynaert, dyrektor zarządzający A4E.

Tradycyjnie stowarzyszenie dla linii czarterowych w Brukseli było IACA, które niedawno, m.in. z inicjatywy LOT-u, zostało przekształcone w AIRE. Poza polską linią, w konkurencyjnym dla A4E związku są też m.in. Transavia, TUI Group i Turkish Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy