Alitalia: Drożeje bagaż w taryfie Light

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
23 czerwca 2017 08:20
Alitalia zmienia ceny bagażu rejestrowanego w taryfie Light na trasach europejskich. Za nadanie bagażu zapłacimy 10 lub 15 euro więcej niż do tej pory.
Reklama

Zgodnie z nowymi postanowieniami za pierwszą sztukę bagażu o wadze nieprzekraczającej 23 kg zapłacimy 25 euro (ok. 105 zł) w jedną stronę, jeżeli wykupimy tę usługę poprzez stronę internetową Alitalii, call centre lub globalne systemy rezerwacji. Jeżeli zdecydujemy się nadać bagaż w dniu wylotu na lotnisku, wtedy cena wzrośnie do 45 euro (ok. 190 zł).

Nowy cennik oznacza, że koszt nadania bagażu rejestrowanego w taryfie Light wzrasta o 10 euro w przypadku wcześniejszego wykupienia usługi i 15 euro przy nadawaniu bagażu na lotnisku. Wcześniej opłaty wynosiły odpowiednio 15 i 30 euro.

Podobnie jak wcześniej, członkowie programów Freccia Alata i Ulisse linii Alitalia, a także uczestnicy równorzędnych programów lojalnościowych w ramach sojuszu SkyTeam, linii Etihad Airways oraz airberlin mogą zabrać na pokład dodatkowo jedną sztukę bagażu rejestrowanego ponad liczbę dozwoloną w ramach taryfy. Jeśli zatem korzystają z biletu typu Light, mogą odprawić jedną sztukę bagażu i wybrać miejsce na pokładzie bez dodatkowych opłat.

Taryfa Light została wprowadzona przez włoskiego przewoźnika w 2015 r. z myślą o pasażerach, którzy poszukują niższych cen biletów i latają jedynie z bagażem podręcznym. W tej taryfie pasażerowie nie mają możliwości wyboru miejsca na pokładzie podczas odprawy. Ceny biletów we wszystkich pozostałych taryfach oferowanych przez Alitalię zawierają możliwość przewozu bagażu rejestrowanego.


fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama