×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Alitalia: Drożeje bagaż w taryfie Light


Alitalia zmienia ceny bagażu rejestrowanego w taryfie Light na trasach europejskich. Za nadanie bagażu zapłacimy 10 lub 15 euro więcej niż do tej pory.


Zgodnie z nowymi postanowieniami za pierwszą sztukę bagażu o wadze nieprzekraczającej 23 kg zapłacimy 25 euro (ok. 105 zł) w jedną stronę, jeżeli wykupimy tę usługę poprzez stronę internetową Alitalii, call centre lub globalne systemy rezerwacji. Jeżeli zdecydujemy się nadać bagaż w dniu wylotu na lotnisku, wtedy cena wzrośnie do 45 euro (ok. 190 zł). 

Nowy cennik oznacza, że koszt nadania bagażu rejestrowanego w taryfie Light wzrasta o 10 euro w przypadku wcześniejszego wykupienia usługi i 15 euro przy nadawaniu bagażu na lotnisku. Wcześniej opłaty wynosiły odpowiednio 15 i 30 euro. 

Podobnie jak wcześniej, członkowie programów Freccia Alata i Ulisse linii Alitalia, a także uczestnicy równorzędnych programów lojalnościowych w ramach sojuszu SkyTeam, linii Etihad Airways oraz airberlin mogą zabrać na pokład dodatkowo jedną sztukę bagażu rejestrowanego ponad liczbę dozwoloną w ramach taryfy. Jeśli zatem korzystają z biletu typu Light, mogą odprawić jedną sztukę bagażu i wybrać miejsce na pokładzie bez dodatkowych opłat. 

Taryfa Light została wprowadzona przez włoskiego przewoźnika w 2015 r. z myślą o pasażerach, którzy poszukują niższych cen biletów i latają jedynie z bagażem podręcznym. W tej taryfie pasażerowie nie mają możliwości wyboru miejsca na pokładzie podczas odprawy. Ceny biletów we wszystkich pozostałych taryfach oferowanych przez Alitalię zawierają możliwość przewozu bagażu rejestrowanego.


fot. Piotr Bożykgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie