×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Z Budapesztu do Bazylei i Stavanger


W przyszłym sezonie letnim węgierska linia uruchomi dwa nowe połączenia z Budapesztu: do Bazylei oraz Stavanger.


Jak poinformował Wizz Air, loty do Norwegii będą odbywać się dwa razy w tygodniu, począwszy od 15 marca, natomiast połączenie do Szwajcarii będzie realizowane pięć razy w tygodniu i wystartuje 3 maja.

Jesteśmy zachwyceni, że kilka miesięcy po tym, jak Wizz Air uruchomił loty do Bergen, nasz największy partner zdecydował się wybrać Stavanger jako kolejne, trzecie już miasto w Norwegii, połączone bezpośrednio z Budapesztem - powiedział Balázs Bogáts, szef działu linii lotniczych portu lotniczego w Budapeszcie im. Ferenca Liszta.

W ubiegłym roku liczba pasażerów między Węgrami a krajami skandynawskimi wzrosła o 26 proc., więc Norwegia wyraźnie jest dla nas rynkiem wzrostu - dodał Bogáts.

Obecnie Wizz Air oferuje między Budapesztem a Norwegią 12 lotów tygodniowo, 10 do Oslo i dwa do Bergen. Dzięki uruchomieniu połączenia do Stavanger liczba ta wzrośnie do 14 lotów tygodniowo, na których przewoźnik będzie mógł przewieźć ponad 2,5 tys. pasażerów.

Bogáts skomentował również nowe połączenie ze Szwajcarią, zaznaczając że może to być ciekawa propozycja zarówno dla Węgrów, jak i mieszkańców tzw. euroregionu TriRhena, na spędzenie weekendu.

Biorąc pod uwagę niepowtarzalną lokalizację lotniska w Szwajcarii, które obsługuje trzy kraje - Szwajcarię, Francję i Niemcy - oczekiwaliśmy lepszej łączności z tym wielokulturowym regionem - dodał.

Dzięki otwarciu połączenia do Bazylei, między węgierską stolicą a Szwajcarią z początkiem przyszłego sezonu letniego, zostanie zaoferowanych w sumie 39 lotów tygodniowo.

Oba połączenia obsługiwane będą przez Airbusy A320.gość_648b7 - Profil
gość_648b7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie