Wizz Air: Z Budapesztu do Bazylei i Stavanger

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
23 czerwca 2017 08:00
1 komentarz
W przyszłym sezonie letnim węgierska linia uruchomi dwa nowe połączenia z Budapesztu: do Bazylei oraz Stavanger.
Reklama

Jak poinformował Wizz Air, loty do Norwegii będą odbywać się dwa razy w tygodniu, począwszy od 15 marca, natomiast połączenie do Szwajcarii będzie realizowane pięć razy w tygodniu i wystartuje 3 maja.

- Jesteśmy zachwyceni, że kilka miesięcy po tym, jak Wizz Air uruchomił loty do Bergen, nasz największy partner zdecydował się wybrać Stavanger jako kolejne, trzecie już miasto w Norwegii, połączone bezpośrednio z Budapesztem - powiedział Balázs Bogáts, szef działu linii lotniczych portu lotniczego w Budapeszcie im. Ferenca Liszta.

- W ubiegłym roku liczba pasażerów między Węgrami a krajami skandynawskimi wzrosła o 26 proc., więc Norwegia wyraźnie jest dla nas rynkiem wzrostu - dodał Bogáts.

Obecnie Wizz Air oferuje między Budapesztem a Norwegią 12 lotów tygodniowo, 10 do Oslo i dwa do Bergen. Dzięki uruchomieniu połączenia do Stavanger liczba ta wzrośnie do 14 lotów tygodniowo, na których przewoźnik będzie mógł przewieźć ponad 2,5 tys. pasażerów.

Bogáts skomentował również nowe połączenie ze Szwajcarią, zaznaczając że może to być ciekawa propozycja zarówno dla Węgrów, jak i mieszkańców tzw. euroregionu TriRhena, na spędzenie weekendu.

- Biorąc pod uwagę niepowtarzalną lokalizację lotniska w Szwajcarii, które obsługuje trzy kraje - Szwajcarię, Francję i Niemcy - oczekiwaliśmy lepszej łączności z tym wielokulturowym regionem - dodał.

Dzięki otwarciu połączenia do Bazylei, między węgierską stolicą a Szwajcarią z początkiem przyszłego sezonu letniego, zostanie zaoferowanych w sumie 39 lotów tygodniowo.

Oba połączenia obsługiwane będą przez Airbusy A320.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8ed38 2017-06-23 11:41   
gość_8ed38 - Profil gość_8ed38
@autor: Wizz oferuje zmacznie więcej niż 12 lotów pomiędzy BUD a Skandynawią (chyba że Szwecja przestała być częścią Skandynawi)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama