Wizz Air otworzył bazę w Luton

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
22 czerwca 2017 10:30
Wizz Air otworzył dziś (22.06) pierwszą bazę w Europie Zachodniej, na lotnisku Luton obsługującym aglomerację londyńską. Linia umieści w niej nowego airbusa A320, zwiększając tym samym do 42 liczbę tras z tego lotniska, wraz z nowymi połączeniami do Tel Awiwu, Prisztiny i Kutaisi.
Reklama

Otwarcie bazy w Londynie-Luton jest największą dotychczas inwestycją Wizz Aira w Wielkiej Brytanii i spowoduje utworzenie 36 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air.

Umieszczony w bazie samolot będzie obsługiwać loty na nowych, długo wyczekiwanych trasach z Luton do Tel Awiwu w Izraelu, Prisztiny w Kosowie oraz Kutaisi w Gruzji (będzie to jedyne bezpośrednie połączenie między Kutaisi a Wielka Brytanią). Zwiększy się również liczba lotów na najpopularniejszych trasach do Rumunii: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy Wizz Air poleci cztery razy w tygodniu, a loty do Jassy będą odbywać się codziennie.

W 2016 r. Wizz Air przewiózł ponad 5 mln pasażerów na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co uczyniło linię drugim co do wielkości przewoźnikiem w porcie, po bazującym tam easyJecie. W ofercie sprzedaży Wizz Air w 2017 r. znajduje się prawie 6,3 mln miejsc na trasach z i do Luton, co stanowi wzrost o 13 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Luton było pierwszym lotniskiem, na które latał Wizz Air - pierwszy lot linii miał miejsce w maju 2004 r. z Katowic właśnie do Luton. Obecnie brytyjska siatka połączeń składa się łącznie z 82 tras do 42 destynacji z 9 lotnisk. W 2016 r., Wizz Air przewiózł ponad 6,6 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w Wielkiej Brytanii, co stanowi wzrost o 30 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama