×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Doha: wzrost o 8 proc. w pierwszej połowie roku


Port lotniczy Hamad International Airport w stolicy Kataru zanotował 8-proc. wzrost liczby pasażerów w pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku.


Od początku roku port lotniczy w Dosze obsłużył 19 mln pasażerów, co stanowi najlepszy wynik w historii lotniska. 

- Nasze rosnące liczby pasażerów są świadectwem siły naszych operacji lotniczych. Obietnica doskonałości operacyjnej jest naczelną zasadą naszego biznesu. Hamad International jest prężną organizacją wspieraną zaangażowaniem ciężko pracującego zespołu. Dla nas priorytetem są nasi pasażerowie, którym oferujemy doświadczenie bezproblemowej podróży - powiedział Badr Mohammed al-Meer, prezes portu lotniczego Hamad International Airport. 

Wszystko wskazuje na to, że tak dobre wyniki mogą się nie powtórzyć w drugiej połowie roku, gdyż obecnie lotnisko odczuwa negatywne skutki blokady nałożonej na Katar. Wszystko wskazuje na to, że szanse porozumienie pomiędzy Katarem i państwami arabskimi pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej są w tej chwili niewielkie. Katar uzależnił przystąpienie do rozmów od uprzedniego zniesienia blokady handlowej i podróży, podczas gdy Arabia Saudyjska zapowiedziała, że blokada może potrwać latami, do czasu gdy spełnione zostaną, nie ogłoszone jeszcze, warunki. 


fot. Tomasz Śniedziewskigość_6f1bf - Profil
gość_6f1bf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie