Doha: wzrost o 8 proc. w pierwszej połowie roku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 czerwca 2017 08:40
Port lotniczy Hamad International Airport w stolicy Kataru zanotował 8-proc. wzrost liczby pasażerów w pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku.
Reklama

Od początku roku port lotniczy w Dosze obsłużył 19 mln pasażerów, co stanowi najlepszy wynik w historii lotniska.

- Nasze rosnące liczby pasażerów są świadectwem siły naszych operacji lotniczych. Obietnica doskonałości operacyjnej jest naczelną zasadą naszego biznesu. Hamad International jest prężną organizacją wspieraną zaangażowaniem ciężko pracującego zespołu. Dla nas priorytetem są nasi pasażerowie, którym oferujemy doświadczenie bezproblemowej podróży - powiedział Badr Mohammed al-Meer, prezes portu lotniczego Hamad International Airport.

Wszystko wskazuje na to, że tak dobre wyniki mogą się nie powtórzyć w drugiej połowie roku, gdyż obecnie lotnisko odczuwa negatywne skutki blokady nałożonej na Katar. Wszystko wskazuje na to, że szanse porozumienie pomiędzy Katarem i państwami arabskimi pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej są w tej chwili niewielkie. Katar uzależnił przystąpienie do rozmów od uprzedniego zniesienia blokady handlowej i podróży, podczas gdy Arabia Saudyjska zapowiedziała, że blokada może potrwać latami, do czasu gdy spełnione zostaną, nie ogłoszone jeszcze, warunki.


fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama
Tagi
doha wyniki

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama