×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa przenosi podaż z Frankfurtu do Monachium


W sezonie letnim 2018 Lufthansa wyśle airbusy A340-600 na czterech trasach dalekodystansowych z Frankfurtu, które obecnie są obsługiwane przez większe samoloty typu airbus A380.

Decyzja o ograniczeniu oferowania związana jest z tym, że niemiecki przewoźnik zbazuje pięć z 14 Superjumbo na lotnisku w Monachium. Te największe samoloty pasażerskie polecą stamtąd do Pekinu, Hongkongu i Los Angeles. Po decyzji o zwiększeniu oferowania na lotach z Monachium, Lufthansa ogłosiła że na czterech trasach z Frankfurtu do Pekinu, Hongkongu, Los Angeles i Seulu airbusy A380 zostaną zastąpione mniejszymi airbusami A340-600, które do tej pory były zbazowane na monachijskim lotnisku. 

Niemiecki przewoźnik od dłuższego czasu zapowiadał przeniesienie części operacji z Frankfurtu do Monachium, argumentując że opłaty, które ponosi na lotnisku we Frankfurcie są zbyt wysokie. Decyzja o zwiększeniu oferowania z Monachium kosztem Frankfurtu jest elementem wywierania presji na władze Fraportu, by spełniły żądania Lufthansy, oferując jej preferencyjne warunki finansowe.

Na lotnisku w Monachium Lufthansa wykonuje operacje z niedawno ukończonego własnego terminalu satelitarnego 2, który oferuje pasażerom znaczne udogodnienia. Do tej pory nowy terminal wykorzystywany był poniżej optymalnej przepustowości. Zwiększenie oferowania na lotach z Monachium będzie stanowić impuls dla rozwoju lotniska i i pozwoli stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Na decyzji mogą też skorzystać pasażerowie Lufthansy, gdyż pozwoli im w większym stopniu korzystać z szybszych przesiadek w Monachium. 

fot. Lufthansa
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie