Lufthansa przenosi podaż z Frankfurtu do Monachium

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 czerwca 2017 09:20

W sezonie letnim 2018 Lufthansa wyśle airbusy A340-600 na czterech trasach dalekodystansowych z Frankfurtu, które obecnie są obsługiwane przez większe samoloty typu airbus A380.

Reklama

Decyzja o ograniczeniu oferowania związana jest z tym, że niemiecki przewoźnik zbazuje pięć z 14 Superjumbo na lotnisku w Monachium. Te największe samoloty pasażerskie polecą stamtąd do Pekinu, Hongkongu i Los Angeles. Po decyzji o zwiększeniu oferowania na lotach z Monachium, Lufthansa ogłosiła że na czterech trasach z Frankfurtu do Pekinu, Hongkongu, Los Angeles i Seulu airbusy A380 zostaną zastąpione mniejszymi airbusami A340-600, które do tej pory były zbazowane na monachijskim lotnisku.

Niemiecki przewoźnik od dłuższego czasu zapowiadał przeniesienie części operacji z Frankfurtu do Monachium, argumentując że opłaty, które ponosi na lotnisku we Frankfurcie są zbyt wysokie. Decyzja o zwiększeniu oferowania z Monachium kosztem Frankfurtu jest elementem wywierania presji na władze Fraportu, by spełniły żądania Lufthansy, oferując jej preferencyjne warunki finansowe.

Na lotnisku w Monachium Lufthansa wykonuje operacje z niedawno ukończonego własnego terminalu satelitarnego 2, który oferuje pasażerom znaczne udogodnienia. Do tej pory nowy terminal wykorzystywany był poniżej optymalnej przepustowości. Zwiększenie oferowania na lotach z Monachium będzie stanowić impuls dla rozwoju lotniska i i pozwoli stworzyć 500 nowych miejsc pracy. Na decyzji mogą też skorzystać pasażerowie Lufthansy, gdyż pozwoli im w większym stopniu korzystać z szybszych przesiadek w Monachium.

fot. Lufthansa

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama