×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CAE: 255 tys. pilotów potrzebnych w ciągu 10 lat


W ciągu najbliższej dekady linie będą potrzebowały 255 tys. zupełnie nowych kapitanów. Jedna z wiodących w branży lotniczej organizacji szkoleniowych zaprezentowała we targach Paris Air Show wyniki przeprowadzonego projektu CAE Airline Pilot Demand Outlook.

Według organizacji, w ciągu najbliższych 10 lat, aby utrzymać rozwój sektora transportu lotniczego, konieczne będzie też przeszkolenie na stanowisko kapitana 180 tys. pierwszych oficerów. 

Organizacja podkreśliła, że największe zapotrzebowanie na wyszkoloną kadrę gotową do objęcia sterów, wystąpi w Azji i Oceanii (90 tys. nowych miejsc pracy) oraz w obu Amerykach (85 tys.). W Europie oraz w Afryce będzie potrzeba zatrudnienia odpowiednio 50 i 30 tysięcy pilotów.

Prezes grupy CAE Civil Aviation Training, Nick Leontidis, stwierdził również, że każdego dnia sektor lotniczy będzie potrzebował  w sumie 70 nowych pilotów, aby móc zaspokoić aktualny popyt. 

- Ten rekordowy popyt będzie stanowił wyzwanie dla obecnych kanałów rekrutacji i programów rozwojowych. Potrzebne będą nowe, innowacyjne ścieżki kariery za sterami oraz systemy szkoleniowe, aby zaspokoić potrzeby branży i rosnące się wciąż standardy bezpieczeństwa, kompetencji i efektywności - poinformował Leontidis.

Z badania CAE wynika, że około połowa pilotów, którzy w ciągu najbliższych 10 lat będą musieli trafić na rynek, na razie jeszcze nawet nie rozpoczęła szkolenia. 

CAE zwraca uwagę, że liczba pilotów aktywnych na rynku pracy zwiększy się o ok. 150 tys. z obecnych ok. 290 tys. do 440 tys. Jednak wielu nowych pracowników będzie też potrzebnych do zastąpienia osób, które odejdą na emeryturę do 2027 r. Według CAE w ciągu najbliższej dekady 105 tys. pilotów osiągnie wiek 65 lat, który na całym świecie stanowi górną granicę możliwości pracy w zawodzie pilota komercyjnego. Ma to szczególny wpływ na rynek amerykański, gdzie średnia wieku pilotów już teraz wynosi 48 lat. 

Raport wskazuje też na zmianę trendów w szkoleniu pilotów. Coraz więcej z nich wywodzi się z programów szkoleniowych organizowanych lub sponsorowanych przez linie lotnicze, natomiast mniej z wojska czy aeroklubów.


gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie