×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: 105 zamówień samolotów z rodziny A320


Airbus zebrał podczas targów lotniczych Paris Air Show kolejnych 105 zamówień na samoloty z rodziny A320. Maszyny zamówiły linie Delta Airlines, grupa Viva Air i leasingodawca CDB Aviation.

Latynoamerykańska grupa Viva Air, należąca do Irelandia Aviation, która z kolei należy do rodziny Ryanów, założycieli m.in. Ryanaira, zamówiła 50 airbusów A320, w tym 15 w obecnej wersji "ceo" i 35 w wersji "neo". Samoloty trafią do oddziałów grupy w Peru (Viva Air Peru) i Kolumbii (VivaColombia). Koncern Irelandia Aviation poza Viva Air i Ryanairem odgrywa też ważną rolę m.in. w amerykańskiej linii Allegiant czy singapurskiej Tigerair.


45 samolotów zamówił leasingodawca CDB Aviation - umowa obejmuje 30 airbusów A320neo oraz 15 A321neo. Dodatkowo spółka podjęła decyzję o konwersji złożonego wcześniej zamówienia na 15 A320neo na większe A321neo.

Dodatkowo 10 airbusów A321ceo zamówiły amerykańskie linie Delta Air Lines. To kolejne zamówienie tego przewoźnika po majowym podpisaniu kontraktu na 30 takich samolotów. 
gość_f116a - Profil
gość_f116a
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie