Europcar przejmuje wypożyczalnie Goldcar

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
22 czerwca 2017 09:00
1 komentarz
Grupa Europcar podpisała porozumienie z Investindustrial w sprawie przejęcia marki Goldcar, największej w Europie niskokosztowej firmie oferującej wynajem samochodów.
Reklama

Goldcar jest głównym operatorem niskokosztowym w Europie dzięki silnej pozycji w Hiszpanii i Portugalii oraz dzięki silnemu know-how w zakresie prowadzenia modelu low-cost. Firma Goldcar przez lata utrzymywała silny wzrost (pomiędzy 2008 i 2016 r. średnie roczne tempo wzrostu wyniosło 17 proc.), najlepsze w branży korporacyjne marże EBITDA oraz współczynnik konwercji wolnego przepływy kapitału (FCF). W 2016 r. przychody Goldcar wyniosły 240 mln euro, a zysk EBITDA około 48 mln euro.

Wartość transakcji przejęcia Goldar przez Europcar wynosi 550 mln euro. Wraz z nabyciem Goldcar, Europcar planuje zwiększyć obecność w trzech segmentach wzrostu - w regionie Morza Śródziemnego, w rynku wypoczynkowym oraz w segmencie niskokosztowym i stać się głównym graczem w szybko rosnącym w europie segmencie low-cost.

Przejęcie musi zostać zaakceptowane przez odpowiednie organy publiczne, w tym przez urzędy antymonopolowe. Zgodnie z planem transakcja ma zostać sfinalizowana w II połowie 2017 r.


fot. Europcar
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a2d78 2017-06-24 23:17   
gość_a2d78 - Profil gość_a2d78
W PL problemów jak na razie nie mają firmy takie jak Panek, doskonale się rozwijają, aktualnie właśnie wprowadzają car sharing w Warszawie. Fantastyczna inicjatywa.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama