×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Europcar przejmuje wypożyczalnie Goldcar


Grupa Europcar podpisała porozumienie z Investindustrial w sprawie przejęcia marki Goldcar, największej w Europie niskokosztowej firmie oferującej wynajem samochodów.Goldcar jest głównym operatorem niskokosztowym w Europie dzięki silnej pozycji w Hiszpanii i Portugalii oraz dzięki silnemu know-how w zakresie prowadzenia modelu low-cost. Firma Goldcar przez lata utrzymywała silny wzrost (pomiędzy 2008 i 2016 r. średnie roczne tempo wzrostu wyniosło 17 proc.), najlepsze w branży korporacyjne marże EBITDA oraz współczynnik konwercji wolnego przepływy kapitału (FCF). W 2016 r. przychody Goldcar wyniosły 240 mln euro, a zysk EBITDA około 48 mln euro. 

Wartość transakcji przejęcia Goldar przez Europcar wynosi 550 mln euro. Wraz z nabyciem Goldcar, Europcar planuje zwiększyć obecność w trzech segmentach wzrostu - w regionie Morza Śródziemnego, w rynku wypoczynkowym oraz w segmencie niskokosztowym i stać się głównym graczem w szybko rosnącym w europie segmencie low-cost. 

Przejęcie musi zostać zaakceptowane przez odpowiednie organy publiczne, w tym przez urzędy antymonopolowe. Zgodnie z planem transakcja ma zostać sfinalizowana w II połowie 2017 r. 


fot. Europcargość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie