×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet powiększa flotę


Linie Small Planet Airlines wraz z początkiem tegorocznego sezonu letniego otrzymały kolejnego airbusa A320. Samolot został zbazowany w niemieckim Paderborn.


Nowy samolot we flocie ma ułatwić litewskiemu przewoźnikowi obsłużenie tego lata ponad miliona pasażerów i zwiększyć przewozy szczególnie w Niemczech. Po udanej zimie, w której samoloty Small Planet były wynajęte liniom z Indii, Kambodży oraz Arabii Saudyjskiej, linia zamierza skupić się na lotach do najpopularniejszych ośrodków turystycznych zlokalizowanych w basenie Morza Śródziemnego. Latem wszystkie maszyny we flocie Small Planet są wykorzystywane przez tę linię

Najnowszy samolot we flocie spółki, dostarczony w czerwcu do niemieckiego oddziału przewoźnika airbus A320 został wyprodukowany w 1999 r. Wcześniej latał w barwach kilku linii lotniczych, ostatnio, od 2011 r. dla Yamal Airlines.

Flota Small Planet Airlines składa się łącznie z 22 samolotów - 18 airbusów A320 i czterech airbusów A321. Najważniejszym krajem dla przewoźnika pod względem liczby pasażerów i zbazowanych samolotów jest Polska. Linia w 2016 r. miała niecałe 25 proc. udziału w polskim rynku czarterowym (mniej niż Enter Air i Travel Service), przewiozła tylko z i do Polski 879 tys. osób. gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie