Small Planet powiększa flotę

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
21 czerwca 2017 08:20
Linie Small Planet Airlines wraz z początkiem tegorocznego sezonu letniego otrzymały kolejnego airbusa A320. Samolot został zbazowany w niemieckim Paderborn.
Reklama

Nowy samolot we flocie ma ułatwić litewskiemu przewoźnikowi obsłużenie tego lata ponad miliona pasażerów i zwiększyć przewozy szczególnie w Niemczech. Po udanej zimie, w której samoloty Small Planet były wynajęte liniom z Indii, Kambodży oraz Arabii Saudyjskiej, linia zamierza skupić się na lotach do najpopularniejszych ośrodków turystycznych zlokalizowanych w basenie Morza Śródziemnego. Latem wszystkie maszyny we flocie Small Planet są wykorzystywane przez tę linię

Najnowszy samolot we flocie spółki, dostarczony w czerwcu do niemieckiego oddziału przewoźnika airbus A320 został wyprodukowany w 1999 r. Wcześniej latał w barwach kilku linii lotniczych, ostatnio, od 2011 r. dla Yamal Airlines.

Flota Small Planet Airlines składa się łącznie z 22 samolotów - 18 airbusów A320 i czterech airbusów A321. Najważniejszym krajem dla przewoźnika pod względem liczby pasażerów i zbazowanych samolotów jest Polska. Linia w 2016 r. miała niecałe 25 proc. udziału w polskim rynku czarterowym (mniej niż Enter Air i Travel Service), przewiozła tylko z i do Polski 879 tys. osób.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama