flydubai wraca do Kilimandżaro

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 czerwca 2017 07:45
Linie lotnicze flydubai ogłosiły, iż 29 października przywrócą loty do Kilimandżaro w Tanzanii.
Reklama

Wraz z przywróceniem lotów do Kilimandżaro należący do Grupy Emirates przewoźnik będzie obsługiwał łącznie trzy kierunki w Tanzanii oraz 12 w Afryce. Linie flydubai (które testowaliśmy w "Oblatywaczu") rozpoczęły obsługę lotów do Tanzanii w 2014 r. i od tamtej pory odnotowują na trasach do tego kraju wzrost pasażerów.

Loty do Kilimandżaro będą obsługiwane sześć razy w tygodniu. Trzy z nich będą bezpośrednie, podczas gdy trzy będą z międzylądowaniem w stolicy Tanzanii, Dar es Salaam. Dodatkowo przewoźnik zwiększy ilość bezpośrednich połączeń do Zanzibaru z trzech do ośmiu tygodniowo.

- Wraz z dodaniem połączeń do Kilimandżaro i zwiększeniem liczby bezpośrednich lotów do Zanzibaru, linie flydubai będą obsługiwały 14 lotów tygodniowo, co oznacza 133-proc. wzrost oferowania w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pokazuje to wzrost Tanzanii jako pożądanego kierunku turystycznego i cieszymy się, że łączymy ten rynek z Dubajem - powiedział Ghaith al-Ghaith, prezes flydubai.

Port lotniczy Kilimanjaro International Airport położony jest pomiędzy regionami Kilimandżaro i Arusza w północnej Tanzanii. Lotnisko jest bramą do regionu Kilimandżaro, w którym znajdują się takie atrakcje jak góra Kilimandżaro, park narodowy Arusza, krater Ngorongoro oraz park narodowy Serengeti. Do portu lotniczego lata jedynie kilku przewoźników międzynarodowych.

W 2016 r., w porównaniu z rokiem 2015, liczba pasażerów flydubai podróżujących do Afryki wzrosła o 3,5 proc.


fot. flydubai
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama