×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


flydubai wraca do Kilimandżaro


Linie lotnicze flydubai ogłosiły, iż 29 października przywrócą loty do Kilimandżaro w Tanzanii.Wraz z przywróceniem lotów do Kilimandżaro należący do Grupy Emirates przewoźnik będzie obsługiwał łącznie trzy kierunki w Tanzanii oraz 12 w Afryce. Linie flydubai (które testowaliśmy w "Oblatywaczu") rozpoczęły obsługę lotów do Tanzanii w 2014 r. i od tamtej pory odnotowują na trasach do tego kraju wzrost pasażerów. 

Loty do Kilimandżaro będą obsługiwane sześć razy w tygodniu. Trzy z nich będą bezpośrednie, podczas gdy trzy będą z międzylądowaniem w stolicy Tanzanii, Dar es Salaam. Dodatkowo przewoźnik zwiększy ilość bezpośrednich połączeń do Zanzibaru z trzech do ośmiu tygodniowo. 

- Wraz z dodaniem połączeń do Kilimandżaro i zwiększeniem liczby bezpośrednich lotów do Zanzibaru, linie flydubai będą obsługiwały 14 lotów tygodniowo, co oznacza 133-proc. wzrost oferowania w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pokazuje to wzrost Tanzanii jako pożądanego kierunku turystycznego i cieszymy się, że łączymy ten rynek z Dubajem - powiedział Ghaith al-Ghaith, prezes flydubai. 

Port lotniczy Kilimanjaro International Airport położony jest pomiędzy regionami Kilimandżaro i Arusza w północnej Tanzanii. Lotnisko jest bramą do regionu Kilimandżaro, w którym znajdują się takie atrakcje jak góra Kilimandżaro, park narodowy Arusza, krater Ngorongoro oraz park narodowy Serengeti. Do portu lotniczego lata jedynie kilku przewoźników międzynarodowych. 

W 2016 r., w porównaniu z rokiem 2015, liczba pasażerów flydubai podróżujących do Afryki wzrosła o 3,5 proc. 


fot. flydubaigość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie