China Southern planuje ekspansję w Afryce i Ameryce Południowej

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 czerwca 2017 11:30
Linie China Southern Airlines planują ekspansję w Ameryce Południowej i w Afryce. Plany mają być zrealizowane w ciągu najbliższych pięciu lat.
Reklama

O planach przewoźnika poinformował Guoxiang Wu, starszy wiceprezydent China Southern Airlines, w rozmowie z "The South China Morning Post". Jak informuje Wu, linie lotnicze, które obecnie obsługują dwa razy w tygodniu loty do Nairobi samolotami airbus A330-200, planują uruchomienie połączeń do Johannesburga. W Ameryce Południowej China Southern chce latać do Brazylii i Argentyny.

Do tej pory operacje lotnicze China Southern Airlines koncentrowały się na Azji Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii, Europie i Ameryce Północnej. Bezpośrednie loty pomiędzy Chinami i Afryką zdominowane są przez przewoźników spoza Chin. Jedynym wyjątkiem są połączenia Air China do Johannesburga oraz São Paulo-Guarulhos realizowane przez Madryt.

Tymczasem Afryka i Ameryka Południowa stają się coraz bardziej atrakcyjnymi kierunkami dla kapitału chińskiego. Zgodnie z raportem EY "Africa Attractiveness" od 2005 r. Chiny zainwestowały w 293 bezpośrednie inwestycje w Afryce o łącznej wartości 66,4 mld dolarów. Poza bezpośrednimi inwestycjami, chińskie firmy oraz organizacje rządowe zaangażowane były w finansowanie i budowę wielu projektów infrastrukturalnych w Afryce, takich jak porty, drogi, koleje, tamy, sieci telekomunikacyjne, sieci zasilania i lotniska. Głównymi beneficjantami chińskiego kapitału były Egipt, Nigeria, Algieria, Republika Południowej Afryki, Mozambik, Etiopia, Angola, Niger, Zambia i Maroko.

W Ameryce Południowej i na Karaibach do 2025 r. Chiny planują zrealizować obroty handlowe o łącznej wartości 500 mld dolarów i inwestycje o wartości 250 mld dolarów. W Brazylii oraz w Argentynie Chiny chcą głównie realizować projekty infrastrukturalne, w tym budowę sieci kolei oraz elektrowni wodnych.


fot. China Southern Airlines, Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama