×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozwój Emirates zablokowany w Chinach na pół roku


Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) ukarała linie lotnicze Emirates karą w wysokości 29 tys. juanów (ok 16 tys. zł) oraz sześciomiesięcznym zakazem dodawania nowych lotów i połączeń.Jak tłumaczą władze Chin, kara została wymierzona w związku z dwoma incydentami lotniczymi, które miały miejsce w kwietniu i w maju tego roku. 

W pierwszym przypadku, który miał miejsce 17 kwietnia, załoga Emirates nie zrozumiała poleceń wydawanych przez kontrolerów ruchu lotniczego, w związku z czym skierowała lot na nieprawidłową wysokość podczas przelotu nad Urumczii w Chinach Zachodnich. Drugi incydent zdarzył się 18 maja i dotyczył utraty komunikacji pomiędzy lotem Emirates i kontrolerami ruchu lotniczego. CAAC stwierdziła, że w obu wypadkach postępowanie wskazało na możliwe błędy po stronie załóg Emirates. 

Władze CAAC poinformowały, że przedstawiciele agencji z rejonu Sinciang (w którym znajduje się Urumczi), a także z oddziałów w centrum i na południu kraju spotkali się z przedstawicielami Emirates, aby zbadać, jak wyglądają operacje przewoźnika. 

Linie Emirates obecnie obsługują połączenia do Pekinu, Kantonu, Szanghaju, Yinchuan oraz Zhengzhou. Połączenia te stanowią łącznie 2,18 proc. łącznej podaży przewoźnika. 


fot. Emiratesgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie