Rozwój Emirates zablokowany w Chinach na pół roku

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
19 czerwca 2017 12:00
Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) ukarała linie lotnicze Emirates karą w wysokości 29 tys. juanów (ok 16 tys. zł) oraz sześciomiesięcznym zakazem dodawania nowych lotów i połączeń.
Reklama

Jak tłumaczą władze Chin, kara została wymierzona w związku z dwoma incydentami lotniczymi, które miały miejsce w kwietniu i w maju tego roku.

W pierwszym przypadku, który miał miejsce 17 kwietnia, załoga Emirates nie zrozumiała poleceń wydawanych przez kontrolerów ruchu lotniczego, w związku z czym skierowała lot na nieprawidłową wysokość podczas przelotu nad Urumczii w Chinach Zachodnich. Drugi incydent zdarzył się 18 maja i dotyczył utraty komunikacji pomiędzy lotem Emirates i kontrolerami ruchu lotniczego. CAAC stwierdziła, że w obu wypadkach postępowanie wskazało na możliwe błędy po stronie załóg Emirates.

Władze CAAC poinformowały, że przedstawiciele agencji z rejonu Sinciang (w którym znajduje się Urumczi), a także z oddziałów w centrum i na południu kraju spotkali się z przedstawicielami Emirates, aby zbadać, jak wyglądają operacje przewoźnika.

Linie Emirates obecnie obsługują połączenia do Pekinu, Kantonu, Szanghaju, Yinchuan oraz Zhengzhou. Połączenia te stanowią łącznie 2,18 proc. łącznej podaży przewoźnika.


fot. Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama