Najtańsze wakacje w tym roku na Kanarach

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 czerwca 2017 12:00
W tegorocznym sezonie letnim najbardziej korzystnym cenowo kierunkiem podróży dla Polaków jest Las Palmas de Gran Canaria, gdzie, jak pokazują wyliczenia KAYAK.pl, tygodniowy koszt pobytu wynosi średnio 4 015 zł.
Reklama

Najkorzystniej w zestawieniu kosztów tygodniowego urlopu wypadają Las Palmas na Gran Canarii i Girona w pobliżu Barcelony.

Co prawda koszt biletu lotniczego na Gran Canarię w obie strony jest wyższy w porównaniu z innymi europejskimi kierunkami z listy czołowej piątki, ale za to po przybyciu na wyspę na polskich podróżnych czekają same miłe niespodzianki. Las Palmas oferuje bowiem najniższe ceny za pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, wypożyczenie samochodu oraz trzydniowe posiłki w restauracji, nie wspominając o biletach wstępu do muzeum. Tygodniowy urlop w wyspiarskim klimacie wyniesie nieco powyżej 4 000 zł.

Średni koszt tygodniowego pobytu w Gironie to 4 210 zł. Choć loty do tego miasta są znacznie tańsze, to z kolei turyści więcej zapłacą za hotel i wynajem samochodu.


Bangkok to z kolei najtańszy kierunek podróży poza europejskim kontynentem - za tydzień urlopu w stolicy Tajlandii Polacy zapłacą ok. 4 691 zł. Jak wynika z analizy KAYAK.pl, pod względem niskich cen hoteli prym ogólnie wiodą miasta azjatyckie - tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w Bangkoku, na Phuket lub w Kuala Lumpur kosztuje mniej niż 2 000 zł.

W Bangkoku tygodniowy pobyt w hotelu to wydatek rzędu średnio 1 865 zł. W stolicy Tajlandii kuszą również niskie ceny za posiłki w restauracji, które wynoszą tylko 75 zł. Na drugim miejscu listy uplasował się Phuket. Tygodniowe wakacje kosztują tu ok. 4 936 zł. Stolica Malezji, Kuala Lumpur, oferuje najtańsze noclegi w czterogwiazdkowym hotelu (1 674 zł), niewiele kosztują tu również trzy posiłki w restauracji - ok. 107 zł. Fani egzotycznych koktajli powinni jednak udać się do Denpasar na Bali, gdzie trzy drinki dostaną za jedyne 33 zł. Mimo ostatniego miejsca na liście, Tel Awiw zdecydowanie przoduje w najniższych cenach za połączenia lotnicze - bilet w obie strony to koszt średnio 580 zł. Amatorów samochodowych wycieczek z pewnością ucieszy fakt, że za wypożyczenie na tydzień samochodu w Tel Awiwie zapłacą 558 zł.

- To niesamowite, że koszt tygodniowego pobytu w Bangkoku wypada taniej niż tydzień wakacji w Madrycie czy Mediolanie - komentuje Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie. - Dzięki naszemu zestawieniu, Polacy mogą dowiedzieć się, ile wydadzą w konkretnych miastach w Europie i na świecie za tydzień letniego urlopu, uwzględniając przy tym przelot, pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, bilety do muzeum i nawet drinki - jest to doskonały sposób na zaplanowanie wyjątkowych wakacji.

W zestawieniu uwzględnione zostały koszty przelotów w obie strony, tygodniowego pobytu w czterogwiazdkowym hotelu i wynajmu samochodu klasy ekonomicznej, posiłki, drinki i bilety wstępu do muzeum, a nawet ceny lokalnych pamiątek (w postaci magnesu na lodówkę).
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama