×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet odbiera pierwszego airbusa A320neo


Linie easyJet odebrały pierwszego ze 130 airbusów z rodziny A320neo. Samolot rozpocznie komercyjne operacje 16 czerwca. Przewoźnik zapowiedział też uruchomienie usługi VIP na lotnisku Londyn-Luton.
Pierwszą maszyną nowego typu we flocie przewoźnika jest samolot o rejestracji G-UZHA, który otrzymał okolicznościowe logo NEO namalowane na obu burtach. Nowy samolot, podobnie jak wszystkie pozostałe airbusy A320neo zamówione przez eastJet, napędzany jest silnikami produkcji CFM International i na pokład zabierze 186 pasażerów w fotelach w układzie jednoklasowym. 


Nowo dostarczony airbus A320neo został zbazowany w Londynie-Luton. W pierwsze komercyjne loty poleci już 16 czerwca, obsługując trasy do Amsterdamu, Madrytu i Edinburga. 

Łącznie przewoźnik zamówił 100 airbusów A320neo oraz 30 airbusów A321neo, jednak, jak informuje agencja Reuters, podczas ceremonii przekazania samolotu w Tuluzie Carolyn McCall, prezes easyJet, zasugerowała, że część zamówień A320neo może być zamienionych na zamówienia większych airbusów A321neo.

- Jesteśmy w stanie odebrać więcej A321neo w ramach naszej siatki, ale jeszcze nie zobowiązaliśmy się do tego. Będziemy mieli to na uwadze podczas najbliższych 12-18 miesięcy - powiedziała McCall.

easyJet planuje wykorzystywać airbusy A321neo, by zwiększyć oferowanie na lotniskach, na których istnieją ograniczenia w liczbie dostępnych slotów. Pierwszy samolot tego typu dołączy do floty przewoźnika latem przyszłego roku. 


Przewoźnik równocześnie zapowiedział uruchomienie usługi VIP na lotnisku Luton. Za 475 funtów pasażerowie będą mogli skorzystać z odprawy w terminalu VIP wraz z prywatnym parkingiem, osobną kontrolą paszportową i celną oraz indywidualnym transportem do samolotu. easyJet podkreśla, że nie ma to być oferta dla osób chcących skorzystać z lotniskowej poczekalni biznesowej, ale dla osób, którym zależy na ominięciu zatłoczonego terminala.

fot. Airbusgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie