easyJet odbiera pierwszego airbusa A320neo

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 czerwca 2017 16:00
Linie easyJet odebrały pierwszego ze 130 airbusów z rodziny A320neo. Samolot rozpocznie komercyjne operacje 16 czerwca. Przewoźnik zapowiedział też uruchomienie usługi VIP na lotnisku Londyn-Luton.
Reklama


Pierwszą maszyną nowego typu we flocie przewoźnika jest samolot o rejestracji G-UZHA, który otrzymał okolicznościowe logo NEO namalowane na obu burtach. Nowy samolot, podobnie jak wszystkie pozostałe airbusy A320neo zamówione przez eastJet, napędzany jest silnikami produkcji CFM International i na pokład zabierze 186 pasażerów w fotelach w układzie jednoklasowym.


Nowo dostarczony airbus A320neo został zbazowany w Londynie-Luton. W pierwsze komercyjne loty poleci już 16 czerwca, obsługując trasy do Amsterdamu, Madrytu i Edinburga.

Łącznie przewoźnik zamówił 100 airbusów A320neo oraz 30 airbusów A321neo, jednak, jak informuje agencja Reuters, podczas ceremonii przekazania samolotu w Tuluzie Carolyn McCall, prezes easyJet, zasugerowała, że część zamówień A320neo może być zamienionych na zamówienia większych airbusów A321neo.

- Jesteśmy w stanie odebrać więcej A321neo w ramach naszej siatki, ale jeszcze nie zobowiązaliśmy się do tego. Będziemy mieli to na uwadze podczas najbliższych 12-18 miesięcy - powiedziała McCall.

easyJet planuje wykorzystywać airbusy A321neo, by zwiększyć oferowanie na lotniskach, na których istnieją ograniczenia w liczbie dostępnych slotów. Pierwszy samolot tego typu dołączy do floty przewoźnika latem przyszłego roku.


Przewoźnik równocześnie zapowiedział uruchomienie usługi VIP na lotnisku Luton. Za 475 funtów pasażerowie będą mogli skorzystać z odprawy w terminalu VIP wraz z prywatnym parkingiem, osobną kontrolą paszportową i celną oraz indywidualnym transportem do samolotu. easyJet podkreśla, że nie ma to być oferta dla osób chcących skorzystać z lotniskowej poczekalni biznesowej, ale dla osób, którym zależy na ominięciu zatłoczonego terminala.

fot. Airbus
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama