Polskie marki wódek w światowej czołówce

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 czerwca 2017 09:00
W globalnym rankingu "Klubu Milionerów 2016" znalazło się 157 marek alkoholowych o rocznej sprzedaży powyżej miliona dziewięciolitrowych skrzynek, w tym dziewięć alkoholi z Polski. Najlepiej z nich sprzedaje się Żubrówka.
Reklama

W przygotowanym przez magazyn "Drinks International" zestawieniu Żubrówka zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich wódek świata – po markach Smirnoff i Absolut oraz dystrybuowanej głównie na rodzimym rynku ukraińskiej marce Khortytsa – ze sprzedażą 7,1 mln dziewięciolitrowych skrzynek.

W porównaniu z rankingiem za rok 2015, Żubrówka awansowała o jedną pozycję dzięki zwiększeniu sprzedaży o prawie milion skrzynek.

- Polska wódka to część tradycji, z której możemy i powinniśmy być dumni, podobnie jak Szkoci cenią sobie renomę, dziedzictwo i światowe sukcesy whisky. Dlatego cieszy nas pozycja naszych marek w globalnych zestawieniach najpopularniejszych alkoholi świata. Sukces Żubrówki odzwierciedla pozycję tej marki w Polsce, ale wciąż widzimy ogromny potencjał rozwoju zagranicą, na ponad 40 rynkach, na których jest ona oferowana. Podobnie ma się rzecz z marką Soplica, w przypadku której w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę rynków zagranicznych, na których chcemy rozwijać ten wyjątkowy, odwołujący się do tradycji polskich nalewek produkt - powiedziała Alicja Jelec, dyrektor marketingu wódek w firmie CEDC.

Wszystkie marki CEDC należące do "Klubu Milionerów", czyli Żubrówka, Soplica i Żytniówka trafiły również do zestawienia najszybciej rosnących marek wódek z całego świata, sporządzonego na podstawie wzrostu sprzedaży w porównaniu w poprzednim rankingiem. Sprzedaż marki Soplica wzrosła o 23 proc., marki Żubrówka o 15 proc. a marki Żytniówka o 13 proc.

Lokalne marki alkoholi są liderem sprzedaży w sklepach duty free na polskich lotniskach. W szczególności Żubrówka, która przez obcokrajowców jest utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach.


fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama