Polskie marki wódek w światowej czołówce

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
14 czerwca 2017 09:00
W globalnym rankingu "Klubu Milionerów 2016" znalazło się 157 marek alkoholowych o rocznej sprzedaży powyżej miliona dziewięciolitrowych skrzynek, w tym dziewięć alkoholi z Polski. Najlepiej z nich sprzedaje się Żubrówka.
Reklama

W przygotowanym przez magazyn "Drinks International" zestawieniu Żubrówka zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich wódek świata – po markach Smirnoff i Absolut oraz dystrybuowanej głównie na rodzimym rynku ukraińskiej marce Khortytsa – ze sprzedażą 7,1 mln dziewięciolitrowych skrzynek.

W porównaniu z rankingiem za rok 2015, Żubrówka awansowała o jedną pozycję dzięki zwiększeniu sprzedaży o prawie milion skrzynek.

- Polska wódka to część tradycji, z której możemy i powinniśmy być dumni, podobnie jak Szkoci cenią sobie renomę, dziedzictwo i światowe sukcesy whisky. Dlatego cieszy nas pozycja naszych marek w globalnych zestawieniach najpopularniejszych alkoholi świata. Sukces Żubrówki odzwierciedla pozycję tej marki w Polsce, ale wciąż widzimy ogromny potencjał rozwoju zagranicą, na ponad 40 rynkach, na których jest ona oferowana. Podobnie ma się rzecz z marką Soplica, w przypadku której w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę rynków zagranicznych, na których chcemy rozwijać ten wyjątkowy, odwołujący się do tradycji polskich nalewek produkt - powiedziała Alicja Jelec, dyrektor marketingu wódek w firmie CEDC.

Wszystkie marki CEDC należące do "Klubu Milionerów", czyli Żubrówka, Soplica i Żytniówka trafiły również do zestawienia najszybciej rosnących marek wódek z całego świata, sporządzonego na podstawie wzrostu sprzedaży w porównaniu w poprzednim rankingiem. Sprzedaż marki Soplica wzrosła o 23 proc., marki Żubrówka o 15 proc. a marki Żytniówka o 13 proc.

Lokalne marki alkoholi są liderem sprzedaży w sklepach duty free na polskich lotniskach. W szczególności Żubrówka, która przez obcokrajowców jest utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach.


fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama