×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polskie marki wódek w światowej czołówce


W globalnym rankingu "Klubu Milionerów 2016" znalazło się 157 marek alkoholowych o rocznej sprzedaży powyżej miliona dziewięciolitrowych skrzynek, w tym dziewięć alkoholi z Polski. Najlepiej z nich sprzedaje się Żubrówka.W przygotowanym przez magazyn "Drinks International" zestawieniu Żubrówka zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich wódek świata – po markach Smirnoff i Absolut oraz dystrybuowanej głównie na rodzimym rynku ukraińskiej marce Khortytsa – ze sprzedażą 7,1 mln dziewięciolitrowych skrzynek. 

W porównaniu z rankingiem za rok 2015, Żubrówka awansowała o jedną pozycję dzięki zwiększeniu sprzedaży o prawie milion skrzynek.

- Polska wódka to część tradycji, z której możemy i powinniśmy być dumni, podobnie jak Szkoci cenią sobie renomę, dziedzictwo i światowe sukcesy whisky. Dlatego cieszy nas pozycja naszych marek w globalnych zestawieniach najpopularniejszych alkoholi świata. Sukces Żubrówki odzwierciedla pozycję tej marki w Polsce, ale wciąż widzimy ogromny potencjał rozwoju zagranicą, na ponad 40 rynkach, na których jest ona oferowana. Podobnie ma się rzecz z marką Soplica, w przypadku której w ostatnich latach podwoiliśmy liczbę rynków zagranicznych, na których chcemy rozwijać ten wyjątkowy, odwołujący się do tradycji polskich nalewek produkt - powiedziała Alicja Jelec, dyrektor marketingu wódek w firmie CEDC.

Wszystkie marki CEDC należące do "Klubu Milionerów", czyli Żubrówka, Soplica i Żytniówka trafiły również do zestawienia najszybciej rosnących marek wódek z całego świata, sporządzonego na podstawie wzrostu sprzedaży w porównaniu w poprzednim rankingiem. Sprzedaż marki Soplica wzrosła o 23 proc., marki Żubrówka o 15 proc. a marki Żytniówka o 13 proc. 

Lokalne marki alkoholi są liderem sprzedaży w sklepach duty free na polskich lotniskach. W szczególności Żubrówka, która przez obcokrajowców jest utożsamiana z Polską i notuje na lotniskach znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż w pozostałych sklepach. 


fot. Céline (Flickr/CC), Paweł Cybulak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie