Lufthansa przenosi część A380 do Monachium

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
14 czerwca 2017 15:20
1 komentarz
Lufthansa od przyszłego sezonu letniego zbazuje pięć airbusów A380 w Monachium, które dotąd stacjonowały wyłącznie we Frankfurcie. Linia otworzy z obydwu baz łącznie dwa nowe połączenia, a także zwiększy oferowanie na kilku trasach dalekodystansowych.
Reklama

Pierwszą nowością którą zaoferuje Lufthansa, będą loty z Frankfurtu do San Diego. Przewoźnik będzie operował do tego kalifornijskiego miasta pięć razy w tygodniu. Obecnie nieznany pozostaje jednak dokładny rozkład lotów ani samolot, którym niemiecki koncern będzie realizował połączenie.

Dużo zmian czeka drugi co do wielkości port lotniczy Niemiec - Monachium. Lufthansa ponownie zaoferuje swoje usługi na trasie do Singapuru, gdzie poleci z częstotliwością pięciu lotów tygodniowo, a także zwiększy z siedmiu do 10 tygodniowo liczbę lotów między stolicą Bawarii a Chicago.

Najciekawszą zmianą, którą szykuje Lufthansa na lato 2018 jest zbazowanie w Monachium pięciu z 14 swoich Airbusów A380. Zostaną one skierowane na najpopularniejsze trasy do Pekinu, Hongkongu i Los Angeles. Dotychczas wszystkie SuperJumbo stacjonowały we Frankfurcie, a ich przebazowanie stanie się kolejnym impulsem rozwojowym dla lotniska w Monachium i pozwoli otworzyć 500 nowych miejsc pracy.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_06812 2017-06-15 00:36   
gość_06812 - Profil gość_06812
To foch ze strony Lufthansy, za wysokie oplaty na FRA
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama