Singapore Airlines najbardziej przyjaznymi liniami

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 czerwca 2017 08:00
Linie Singapore Airlines zajęły pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu AirHelp Score, oceniającego linie lotnicze za punktualność, jakość obsługi i produktu oraz sprawność w rozpatrywaniu skarg. LOT zajął dopiero 41. miejsce.
Reklama

Na podium rankingu znalazły się jeszcze linie Etihad Airways i Qatar Airways, zeszłoroczny zwycięzca. Kolejne miejsca zajęły Austrian Airlines, Air Transat, Air Dolomiti, British Airways, Virgin Atlantic Airways, Aer Lingus i TUI Fly.


Linie dominujące na polskim niebie zajęły odległe pozycje. LOT został sklasyfikowany jako 41. linia na świecie, Wizz Air - na 49. Najgorzej z czołowej trójki wypadł Ryanair, który zajął dopiero 83. lokatę. To efekt tego, że linia ta, według AirHelp, najmniej sprawnie rozpatruje roszczenia pasażerów dotyczące odszkodowań m.in. za opóźnione czy odwołane loty.

Ranking powstał na podstawie trzech kryteriów - danych o punktualności lotów, oceny przewoźnika za jakość i obsługę pasażerów na podstawie danych SkyTrax Research oraz informacji AirHelp dotyczących sprawnego rozpatrywania reklamacji (dane uwzględniają m.in. czas na obsługę roszczeń, czas oczekiwania na wypłatę i odsetek odrzuconych reklamacji). W każdej z kategorii linia mogła otrzymać maksymalnie 10 punktów, a ostateczna ocena to średnia arytmetyczna tych trzech wartości.


- Dobra podróż to nie tylko dotarcie na miejsce docelowe na czas, ale także odpowiednia jakość obsługi oraz pewność, że w momencie wystąpienia jakichkolwiek problemów przewoźnik szybko je rozwiąże. Dlatego też dopiero przeanalizowanie tych trzech czynników pozwala wybrać linię najbardziej przyjazną pasażerom. To właśnie wyróżnia AirHelp Score na tle pozostałych rankingów, które zazwyczaj szeregują linie tylko według jednego kryterium - komentuje Natalia Gębska, country manager w AirHelp.

Pełen ranking jest dostępny na stronie AirHelp.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama