×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Siódmy Dreamliner LOT-u w Warszawie


Wczoraj (10.06) o godz. 11:00 na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował siódmy boeing 787-8 Dreamliner w barwach LOT-u. Maszyna wykonała przelot nad Warszawą oraz została powitana salutem wodnym.Samolot wykonał bezpośredni, prawie dziesięciogodzinny lot z Paine Field w Everett w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieści się główna fabryka Boeinga. Tę samą trasę pokonały wszystkie dostarczone dotąd Dreamlinery LOT-u, w tym inauguracyjny, na pokładzie którego leciała wówczas redakcja Pasazer.com.

Po przelocie nad Kanadą, Grenlandią, Islandią, Morzem Północnym i Cieśninami Duńskimi samolot wleciał w polską przestrzeń powietrzną, a następnie wykonał przelot nad Warszawą. Spotterzy mogli dostrzec i sfotografować samolot na wysokości 3 tys. stóp (ok. 950 metrów) m.in. nad Stadionem Narodowym i Wisłą. Następnie piloci wykonali niski przelot nad pasem Lotniska Chopina, ponownie okrążyli Warszawę i wylądowali. Samolot został przywitany salutem wodnym. 


Maszyna ma rejestrację SP-LRG i została ozdobiona znakiem Cichociemnych, ale nie nosi formalnie nazwy. 

Jest to wyjątkowy moment dla Polskich Linii Lotniczych LOT - nie tylko dlatego, że nasza flota powiększa się o kolejny samolot szerokokadłubowy najnowszej generacji ale również dlatego, że możemy dziś symbolicznie upamiętnić polskich bohaterów. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy silnie związani z polską historią i tradycją - to zaszczyt uhonorować jednego z naszych flagowych Dreamlinerów symbolem walczących o niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej Cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Dzięki siódmemu i spodziewanemu wkrótce ósmemu Dreamlinerowi LOT będzie mógł uruchomić bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago i zakończyć leasing boeinga 767-300ER od linii EuroAtlantic Airways, który jest wykorzystywany do obsługi połączenia z Warszawy do Newark.gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie