Siódmy Dreamliner LOT-u w Warszawie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 czerwca 2017 08:00
15 komentarzy
Wczoraj (10.06) o godz. 11:00 na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował siódmy boeing 787-8 Dreamliner w barwach LOT-u. Maszyna wykonała przelot nad Warszawą oraz została powitana salutem wodnym.
Reklama

Samolot wykonał bezpośredni, prawie dziesięciogodzinny lot z Paine Field w Everett w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieści się główna fabryka Boeinga. Tę samą trasę pokonały wszystkie dostarczone dotąd Dreamlinery LOT-u, w tym inauguracyjny, na pokładzie którego leciała wówczas redakcja Pasazer.com.

Po przelocie nad Kanadą, Grenlandią, Islandią, Morzem Północnym i Cieśninami Duńskimi samolot wleciał w polską przestrzeń powietrzną, a następnie wykonał przelot nad Warszawą. Spotterzy mogli dostrzec i sfotografować samolot na wysokości 3 tys. stóp (ok. 950 metrów) m.in. nad Stadionem Narodowym i Wisłą. Następnie piloci wykonali niski przelot nad pasem Lotniska Chopina, ponownie okrążyli Warszawę i wylądowali. Samolot został przywitany salutem wodnym.


Maszyna ma rejestrację SP-LRG i została ozdobiona znakiem Cichociemnych, ale nie nosi formalnie nazwy.

- Jest to wyjątkowy moment dla Polskich Linii Lotniczych LOT - nie tylko dlatego, że nasza flota powiększa się o kolejny samolot szerokokadłubowy najnowszej generacji ale również dlatego, że możemy dziś symbolicznie upamiętnić polskich bohaterów. Jako narodowy przewoźnik jesteśmy silnie związani z polską historią i tradycją - to zaszczyt uhonorować jednego z naszych flagowych Dreamlinerów symbolem walczących o niepodległą Polskę w czasie II wojny światowej Cichociemnych żołnierzy Armii Krajowej - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Dzięki siódmemu i spodziewanemu wkrótce ósmemu Dreamlinerowi LOT będzie mógł uruchomić bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago i zakończyć leasing boeinga 767-300ER od linii EuroAtlantic Airways, który jest wykorzystywany do obsługi połączenia z Warszawy do Newark.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jedrek88 2017-06-15 10:17   
jedrek88 - Profil jedrek88
W dobie wyszukiwarek cenowych linie muszą konkurować ceną, bo inaczej nie będą w stanie na siebie zarabiać. Żeby oferować niskie ceny muszą obniżać koszt na pasażera. Poza coraz bardziej ekonomicznym samolotami sposobem na to jest większe zagęszczenie foteli. Tu decyduje rynek. Gruba większość tradycyjnych przewoźników poszła w tą stronę, bo ludzie wybierają portfelem.
gość_83076 2017-06-15 07:47   
gość_83076 - Profil gość_83076
@ malin: Tylko że economy plus, chyba masz na myśli premium, kosztuje przeciętnie dwa razy tyle co zwykła economy. Gdyby w 787 w zwykłej enono zrobić 8 zamiast 9 siedzeń to żeby linia dostała te same pieniądze to cena byłaby 12,5% wyższa. Na takie coś idę na drugie tyle nie. Nie interesuje mnie lepsze jedzenie, trunki czy też więcej bagażu. Nie chcę tylko żeby przez 9 godziń ktoś do mnie był przyklejony.
malin 2017-06-14 10:12   
malin - Profil malin
Czego się pieklicie? Większość chce jak najtaniej polecieć no to dostaje możliwość tańszego lotu w większym ścisku. A jak ktoś chce wygodniej to economy plus.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama