Nowy Jork najczęściej wyszukiwanym kierunkiem na lato

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 czerwca 2017 12:00
Nowy Jork jest najczęściej wyszukiwanym przez Polaków celem podróży lotniczych w 2017 r. - wynika z analizy danych strony momondo.pl. Średnio polscy turyści chcą tam spędzić aż trzy tygodnie.
Reklama

Ponad połowa badanych przez momondo.pl (53 proc.) wskazuje, że podczas wakacji najchętniej wyleguje się na plaży. Cenimy dłuższe wyjazdy - statystycznie trwają one około 12 dni. Są jednak kierunki, które zatrzymują nas na dłużej np. Bangkok, który wybieramy na 18-dniowe wojaże oraz Nowy Jork, gdzie decydujemy się spędzić średnio 21 dni.

- Wielu Polaków planuje odwiedzić Stany Zjednoczone, a lato to dobry czas, aby skorzystać z dłuższego urlopu i wybrać się w podroż na drugi brzeg Atlantyku. Nowy Jork jest szczególnie atrakcyjny - to centrum kulturalne USA i jedno z najbardziej wyjątkowych miast na Ziemi. Dla wielu podróżnych to również punkt startowy do dalszych wypraw w głąb kraju. Zachęca ich do tego gęsta sieć krajowych połączeń lotniczych i szeroka oferta firm wynajmujących samochody - mówi Marta Krywult, online marketing manager w momondo.


Zeszłorocznym wakacyjnym hitem wśród naszych rodaków była Chorwacja. Ministerstwo Turystyki podaje, że w 2016 r. kraj ten odwiedziło ponad 14 milionów zagranicznych turystów, z czego ponad 800 tys. z Polski. Na początku tego roku ogłoszono nowe połączenia lotnicze do Splitu z Katowic oraz wznowienie lotów bezpośrednich z Warszawy. Nie dziwi więc, że zainteresowanie tym kierunkiem wzrasta niezwykle dynamicznie (wzrost wyszukiwań +196,2 proc.).

Wśród pięciu najczęściej wyszukiwanych kierunków poza Nowym Jorkiem znalazły się Bangkok (średnio 18-dniowy pobyt), Barcelona (8 dni), Lizbona (9 dni) i Londyn (7 dni).

Wyniki badania momondo wykazały, że dla jednej czwartej z nas planowanie wakacji powoduje dyskomfort i skutkuje zjawiskiem "reisefieber", czyli nasileniem emocji, podenerwowaniem i stresem. Aby temu zapobiec, ponad połowa z nas (58 proc.) z góry uwzględnia w swoim budżecie wydatki związane z urlopem. Ponadto 28 proc. badanych wskazało, że swoje letnie wakacje planuje nawet na dwa lub trzy miesiące przed wyjazdem.

fot. Dominik Sipinski

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama