UIA: Kolejny boeing 737 dołącza do floty

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
9 czerwca 2017 11:00
Do floty Ukraine International Airlines dołączył kolejny boeing 737-800 Next Generation - czwarty z pięciu samolotów, które przewoźnik planuje otrzymać w 2017 r.
Reklama
Samolot przeszedł oficjalną procedurę certyfikacji na Ukrainie i otrzymał numer rejestracyjny UR-PSY. Maszyna została wyprodukowana w 2006 r., a przed przejściem do służby w UIA została poddana odświeżeniu i rewitalizacji. Samolot, mieszczący 186 foteli w konfiguracji dwuklasowej, UIA przeznaczy na trasy średniego dystansu.

UR-PSY wykonał swój pierwszy lot pod kodem nowej linii 5 czerwca na trasie z Kijowa do Charkowa.

- Cieszymy się, że urzeczywistniamy nasze plany odnowienia i powiększenia floty samolotów - powiedziała Eugenia Satska, rzeczniczka prasowa UIA. - Każdy samolot oznacza dodatkową pojemność handlową i zwiększenie oferty lotów dla naszych pasażerów.

W 2017 r. UIA będzie dalej kontynuowała realizację programu rozbudowy floty. W tym roku przewoźnik planuje otrzymać pięć boeingów 737 NextGen, w tym dwa nowe samoloty z linii produkcyjnej Boeinga w Seattle. UIA planuje jednocześnie wycofanie jesienią dwóch samolotów typu boeing 737 Classic.

Od 6 czerwca UIA jest w posiadaniu 42 samolotów, w tym 25 samolotów boeing 737 NG w średnim wieku 9,1 lat. Uśredniony wiek floty UIA to 12 lat.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy