×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Kolejny boeing 737 dołącza do floty


Do floty Ukraine International Airlines dołączył kolejny boeing 737-800 Next Generation - czwarty z pięciu samolotów, które przewoźnik planuje otrzymać w 2017 r.Samolot przeszedł oficjalną procedurę certyfikacji na Ukrainie i otrzymał numer rejestracyjny UR-PSY. Maszyna została wyprodukowana w 2006 r., a przed przejściem do służby w UIA została poddana odświeżeniu i rewitalizacji. Samolot, mieszczący 186 foteli w konfiguracji dwuklasowej, UIA przeznaczy na trasy średniego dystansu. 

UR-PSY wykonał swój pierwszy lot pod kodem nowej linii 5 czerwca na trasie z Kijowa do Charkowa. 

- Cieszymy się, że urzeczywistniamy nasze plany odnowienia i powiększenia floty samolotów - powiedziała Eugenia Satska, rzeczniczka prasowa UIA. - Każdy samolot oznacza dodatkową pojemność handlową i zwiększenie oferty lotów dla naszych pasażerów. 

W 2017 r. UIA będzie dalej kontynuowała realizację programu rozbudowy floty. W tym roku przewoźnik planuje otrzymać pięć boeingów 737 NextGen, w tym dwa nowe samoloty z linii produkcyjnej Boeinga w Seattle. UIA planuje jednocześnie wycofanie jesienią dwóch samolotów typu boeing 737 Classic. 

Od 6 czerwca UIA jest w posiadaniu 42 samolotów, w tym 25 samolotów boeing 737 NG w średnim wieku 9,1 lat. Uśredniony wiek floty UIA to 12 lat.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie