Włoszek dołącza do zarządu ZRPL

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 czerwca 2017 15:40
Podczas walnego zgromadzenia Związku Regionalnych Portów Lotniczych, które odbyło się w Warszawie, powiększono zarząd Związku. Nowym wiceprezesem został Radosław Włoszek, prezes lotniska w Krakowie. 
Reklama

Prezesem ZRPL niezmiennie będzie Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego lotniskiem w Katowicach. Stanowisko wiceprezesa utrzymał też Mariusz Wiatrowski, prezes lotniska w Poznaniu.

Decyzja o powiększenie składu zarządu została podjęta z uwagi na coraz większy udział lotnisk regionalnych w transporcie lotniczym w Polsce, a także ze względu na rosnące znaczenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych w debacie publicznej.

Artur Tomasik jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada dyplom MBA oraz Die Akademie fur Fuhrungskrafte der Wirtschaft w Bad Harzburg. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Podczas tegorocznego EKG w Katowicach otrzymał nagrodę Top Menadżera Województwa Śląskiego roku 2016.

Mariusz Wiatrowski to absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach studiów podyplomowych z zarządzania i finansowania w transporcie lotniczym. W swojej dotychczasowej działalności zawodowej zarządzał instytucjami administracji rządowej oraz dużymi podmiotami gospodarczymi - między innymi Pocztą Polską, Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym i OFE Pocztylion oraz oddziałem ING Banku Śląskiego.

Radosław Włoszek jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ma wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w podmiotach gospodarczych. W latach 2006 - 2008 był dyrektorem i Prezesem Zarządu PUHiT „Kraków” Sp. z o. o. W latach 2009 - 2016 kierował Działem Zarządzania Majątkiem i Administracji w Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. w Katowicach. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej S.A. Był członkiem rad nadzorczych ŚRH Obroki w Katowicach, CZH S.A w Katowicach, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji „Wod-Kan” Sp. z o.o. w Bełchatowie oraz Enea S.A. w Poznaniu.

- Lotniska regionalne w Polsce obsłużyły w 2016 r. 21,2 mln pasażerów, o 10 proc. więcej niż w 2015 r. Pierwsze pięć miesięcy tego roku pozwalają patrzeć z optymizmem na tegoroczne wyniki portów regionalnych. W 2017 r. zostanie uruchomionych ponad 80 nowych kierunków z portów regionalnych. To pokazuje jak ważny dla Polski i Polaków jest dostęp do lotnisk. Jako Związek Regionalnych Portów Lotniczych planujemy dalej wspierać procesy inwestycyjne, modernizację i restrukturyzację polskich portów lotniczych. Lotniska mają też fundamentalne znaczenie w rozwoju regionów. Nie tylko dostarczają kilkaset miejsc pracy, ale także zwiększają potencjał biznesowy swojego otoczenia - mówi Artur Tomasik.

Związek Regionalnych Portów Lotniczych został powołany w celu zorganizowania i usystematyzowania współpracy pomiędzy regionalnymi portami lotniczymi w Polsce. Głównym celem organizacji jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków Związku wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego. Ważnymi obszarami działalności Związku są także: wspieranie procesów inwestycyjnych w lotniczych portach regionalnych, wspieranie modernizacji i restrukturyzacji portów lotniczych oraz poszukiwanie zasilania kapitałowego i finansowego, wspieranie modernizacji i restrukturyzacji portów lotniczych oraz poszukiwanie zasilania kapitałowego i finansowego, opracowywanie wspólnych standardów jakości funkcjonowania portów lotniczych, poszukiwanie możliwości poprawy działania portów lotniczych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama