Wrocław: 19 proc. wzrostu ruchu w maju

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 czerwca 2017 15:00
4 komentarze
W maju tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 240 tys. podróżnych. To o 19 proc., czyli prawie o 40 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu. Rosnącą popularnością cieszyły się loty na południe Europy.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano w segmencie lotów czarterowych - aż o 39,4 proc. Połączenia niskokosztowe wybrało o 19 proc. osób więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętniej wybierali loty do największych europejskich hubów przesiadkowych - wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych wyniósł 11,7 proc.

- Już od kwietnia obserwujemy duże zainteresowanie lotami na południe Europy, zarówno z oferty tanich przewoźników, jak i biur podróży - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Spodziewamy się, że tendencja ta utrzyma się w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że wakacje na naszym lotnisku ruszyły pełną parą.

Większa liczba pasażerów to także rezultat m.in. tegorocznej letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba prawie 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów oraz Palma na Majorce. Nowym połączeniem są także loty do Reykjaviku, które ruszyły 31 maja. W czerwcu siatka lotów wzbogaci się o połączenie do Tel Awiwu (PLL LOT).

Hiszpania, Włochy, Portugalia z oferty tanich linii cieszyły się w maju największą popularnością. Było to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94 proc. miejsc, do Lizbony i Rzymu - ponad 92 proc., a na Maltę i do Madrytu - ponad 90 proc.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90 proc. W maju wyraźnie więcej osób podróżowało także do Eindhoven w Holandii. Wzrost wyniósł 12,5 proc.

W maju wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.

W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych. To ponad 34 tys. podróżnych. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Wzrost odnotowały także połączenie krajowe - o 26,6 proc. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4 proc. w stosunku do tego samego okresu 2016 r.

Od początku roku lotnisko we Wrocławiu odprawiło już ponad milion podróżnych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2017-06-19 20:10   
wroord - Profil wroord
W Lipcu na World Games przylatuje 3.5 tys samych zawodnikow, wiec lipiec tez bedzie rekordowo.
gość_2dfe8 2017-06-14 14:03   
gość_2dfe8 - Profil gość_2dfe8
Gdańsk zapowiedział ogłaszanie wyników kwartalnie
gość_18306 2017-06-12 17:24   
gość_18306 - Profil gość_18306
A nasz ukochany Gdańsk jakoś się nie chwali.... ? Czyżby nie miał czym ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama