×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 19 proc. wzrostu ruchu w maju


W maju tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 240 tys. podróżnych. To o 19 proc., czyli prawie o 40 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu. Rosnącą popularnością cieszyły się loty na południe Europy.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano w segmencie lotów czarterowych - aż o 39,4 proc. Połączenia niskokosztowe wybrało o 19 proc. osób więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętniej wybierali loty do największych europejskich hubów przesiadkowych - wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych wyniósł 11,7 proc.

Już od kwietnia obserwujemy duże zainteresowanie lotami na południe Europy, zarówno z oferty tanich przewoźników, jak i biur podróży - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Spodziewamy się, że tendencja ta utrzyma się w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że wakacje na naszym lotnisku ruszyły pełną parą.

Większa liczba pasażerów to także rezultat m.in. tegorocznej letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba prawie 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów oraz Palma na Majorce. Nowym połączeniem są także loty do Reykjaviku, które ruszyły 31 maja. W czerwcu siatka lotów wzbogaci się o połączenie do Tel Awiwu (PLL LOT).

Hiszpania, Włochy, Portugalia z oferty tanich linii cieszyły się w maju największą popularnością. Było to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów. W  przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94 proc. miejsc, do Lizbony i Rzymu - ponad 92 proc., a na Maltę i do Madrytu - ponad 90 proc.  

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90 proc. W maju wyraźnie więcej osób podróżowało także do Eindhoven w Holandii. Wzrost wyniósł 12,5 proc. 

W maju wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.

W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych. To ponad 34 tys. podróżnych. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Wzrost odnotowały także połączenie krajowe - o 26,6 proc. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4 proc. w stosunku do tego samego okresu 2016 r.

Od początku roku lotnisko we Wrocławiu odprawiło już ponad milion podróżnych.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie