Helsinki: Ochotnicy przetestują południowe skrzydło lotniska

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 czerwca 2017 14:30
W ramach ostatnich przygotowań przed otwarciem nowego południowego skrzydła lotniska w Helsinkach, port lotniczy zaangażuje 200 ochotników, którzy wcielą się w rolę pasażerów i przetestują nowy obiekt.
Reklama

Finavia, operator portów lotniczych w Finlandii, przeprowadza obecnie program inwestycyjny o wartości prawie miliarda euro, dzięki któremu zwiększy się przepustowość największego portu lotniczego kraju w Helsinkach. Zgodnie z planami, do 2020 r. port lotniczy w stolicy Finlandii będzie w stanie obsłużyć do 20 mln pasażerów rocznie. Projekt będzie obejmował między innymi rozbudowę terminalu 2, który stanie się nową wizytówką lotniska.

Pierwsza część inwestycji, nowe skrzydło południowe, jest gotowe do odbiorów i oczekuje na ostatnie prace wykończeniowe zanim będzie mogło przyjąć pasażerów latem tego roku. Aby sprawdzić, jak nowa część lotniska sprawdza się w praktyce, Finavia zaprasza 200 ochotników, którzy 6 lipca będą mogli wcielić się w rolę pasażerów i przetestują nową inwestycję.


- Wyznaczyliśmy dzień testów, tak by zapewnić bezproblemowy i przyjemny proces podróży, który jest naczelną zasadą naszych usług. Pasażerowie testerzy spędzą niepowtarzalny dzień na lotnisku i będą mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje od kuchni. Na przykład przetestujemy sposób, w jaki pasażerowie znajdują drogę do bramek i w jaki sposób pasażerowie na wózkach inwalidzkich mogą poruszać się po lotnisku. Sprawdzimy także praktyczne funkcjonowanie niektórych elementów, takich jak drzwi, ruchomych chodników czy rękawów. Komentarze, które otrzymamy od testerów będą bardzo ważne, gdyż w ten sposób będziemy w stanie uwzględnić życzenia i potrzeby w pracach wykończeniowych południowego skrzydła - powiedział Ville Haapasaari z Finavii, dyrektor lotniska w Helsinkach.

Testowanie lotniska w Helsinkach wraz z pasażerami jest tradycją, którą Finavia stosuje od dawna. Firma była jednym z pierwszych operatorów lotnisk na świecie, który współpracował z pasażerami na tak dużą skalę. Testy, które będą miały miejsce w przyszłym miesiącu, będą największe w historii lotniska.

Nowe skrzydło południowe lotniska po raz pierwszy zaoferuje szereg nowych elementów dla pasażerów, takich jak ruchome chodniki czy ujęcia zimnej i gorącej wody pitnej.

- Chcemy utrzymać naszą przewagę konkurencyjną, którą jest zaoferowanie wszystkich usług pod jednym dachem oraz zapewnić łatwy transfer z jednej bramki do drugiej pomimo postępującej rozbudowy. Dlatego w południowym skrzydle zostaną zainstalowane pierwsze ruchome chodniki. Ujęcia z gorącą wodą są zaprojektowane specjalnie dla naszych chińskich pasażerów, którzy są najszybciej rosnącą grupą podróżnych - powiedział Haapasaari.


fot. Finavia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama