Pierwsza dostawa MAX-a dla Norwegiana opóźniona

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 czerwca 2017 09:00
Linia Norwegian otrzyma pierwszego boeinga 737 MAX 8 dopiero pod koniec czerwca, o dwa tygodnie później niż oryginalnie planowano. Nie podano powodu opóźnienia, a przewoźnik twierdzi, że nie spowoduje ono problemów.
Reklama

Norwegian zamierza wykorzystać nowy typ samolotów do obsługi tras transatlantyckich między wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych (lotniska Stewart, Harford i Providence) a Irlandią i Wielką Brytanią. Co prawda według systemu rezerwacyjnego pierwszy MAX ma polecieć na trasach między Edynburgiem i Dublinem a Stewart już 21 czerwca, ale linia może bez problemu wykorzystać do ich obsługi starszego boeinga 737-800.

Norwegian mimo opóźnienia będzie drugą linią na świecie po malezyjskim Malindo Air, która otrzyma boeinga 737 MAX 8. LOT ma otrzymać pierwszy samolot tego typu w listopadzie.

Boeing nie wyjaśnił, czy opóźnienie dostawy ma związek z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów silników CFM LEAP-1B po tym, jak w procesie ich produkcji wykryto błąd. Na razie żadne testy nie potwierdziły, że silniki są podatne na awarie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama