×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsza dostawa MAX-a dla Norwegiana opóźniona


Linia Norwegian otrzyma pierwszego boeinga 737 MAX 8 dopiero pod koniec czerwca, o dwa tygodnie później niż oryginalnie planowano. Nie podano powodu opóźnienia, a przewoźnik twierdzi, że nie spowoduje ono problemów.Norwegian zamierza wykorzystać nowy typ samolotów do obsługi tras transatlantyckich między wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych (lotniska Stewart, Harford i Providence) a Irlandią i Wielką Brytanią. Co prawda według systemu rezerwacyjnego pierwszy MAX ma polecieć na trasach między Edynburgiem i Dublinem a Stewart już 21 czerwca, ale linia może bez problemu wykorzystać do ich obsługi starszego boeinga 737-800. 

Norwegian mimo opóźnienia będzie drugą linią na świecie po malezyjskim Malindo Air, która otrzyma boeinga 737 MAX 8. LOT ma otrzymać pierwszy samolot tego typu w listopadzie. 

Boeing nie wyjaśnił, czy opóźnienie dostawy ma związek z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów silników CFM LEAP-1B po tym, jak w procesie ich produkcji wykryto błąd. Na razie żadne testy nie potwierdziły, że silniki są podatne na awarie.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie