Alitalia wraca do Indii

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 czerwca 2017 10:00
Od 29 października Alitalia zaoferuje bezpośrednie połączenie z Rzymu do New Delhi. Dla włoskiego przewoźnika oznacza to powrót na rynek indyjski po dziewięciu latach nieobecności.
Reklama

Nowo zapowiedziane połączenie będzie obsługiwane codziennie przez sezon zimowy (od 29 października 2017 do 24 marca 2018 r.) airbusami A330 wyposażonymi w świeżo odnowione wnętrze i oferującymi dostęp do sieci Wi-Fi.

Wyloty z Rzymu zaplanowano na godzinę 14.40, w New Delhi samolot planowo wyląduje o godzinie 2.40 rano czasu lokalnego, dzięki czemu pasażerowie Alitalii będą mogli przesiąść się na loty Jet Airways do Bombaju, Kalkuty, Chennai, Dżaipuru oraz Bangalore.

W drogę powrotną z New Delhi samolot wystartuje o godzinie 4.40 rano. Przylot do Rzymu Fiumicino zaplanowany jest na godzinę 9.00 rano, tak aby pasażerowie mogli skorzystać z wygodnych przesiadek na loty do 39 kierunków we Włoszech, Europie, Północnej Afryce oraz Amerykach, obsługiwane przez włoskiego przewodnika.

- Decyzja o uruchomieniu połączenia do Indii została podjęta w celu obsłużeniu rosnącego zapotrzebowania na loty pomiędzy oboma krajami: Włochy są drugim największym krajem europejskim po Wielkiej Brytanii pod względem ilości pasażerów przylatujących z Indii - tłumaczy Alitalia.

Połączenie do New Delhi jest drugim po Male na Malediwach nowym kierunkiem dystansowym, który w tym roku otworzy włoski przewodnik. Alitalia zapowiada także, że przedłuży oferowanie bezpośrednich lotów do Los Angeles na sezon zimowy. Trwające kłopoty finansowe linii, która złożyła wniosek o rozpoczęcie procesu upadłości, nie hamują jej planów.


fot. Alitalia

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama