Lufthansa: Częściej do Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
07 czerwca 2017 12:52
26 komentarzy
Lufthansa zwiększy częstotliwość lotów z Frankfurtu do Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy. Od sezonu zimowego niemiecki przewoźnik będzie ze swojego głównego portu cztery razy dziennie do Wrocławia i trzy razy dziennie do Poznania. Dwa nowe rejsy w tygodniu zyska również Bydgoszcz
Reklama

Od 29 października 2017 r. Lufthansa uruchomi trzeci dziennie rejs z Poznania do Frankfurtu. Połączenie będzie wykonywane samolotami typu embraer 190. Połączenie jest już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Przewoźnik zwiększa także liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem. Od sezonu zimowego pojawi się siedem dodatkowych lotów w tygodniu. To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. Wcześniej linie Swiss Airlines – spółka z grupy Lufthansy – ogłosiły nowe połączenie z Wrocławia do Zurychu.

Dodatkowe rejsy będą realizowane od poniedziałku do niedzieli. Wylot z Frankfurtu planowany jest o godz. 9.25, przylot do stolicy Dolnego Śląska o 10.40. Z kolei wylot z Wrocławia przewidywany jest na godz. 11.15, z lądowaniem we Frankfurcie o godz. 12.45.


- To doskonała informacja dla przedstawicieli biznesu. Wrocław jest dzięki temu jeszcze lepiej skomunikowany z Frankfurtem, co ułatwia dogodne planowanie spotkań biznesowych przedstawicielom zagranicznych firm. - Wcześniej tak wygodne planowanie bussines day we Wrocławiu nie było możliwe. Dzięki temu znaczenie stolicy Dolnego Śląska jako miejsca atrakcyjnego do lokowania międzynarodowego biznesu jeszcze wzrasta - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Dodatkowo wylot z Frankfurtu o godzinie 9.25 umożliwi pasażerom nocnych rejsów długodystansowych szybsze dotarcie do Wrocławia. Obecnie pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji trzy rejsy dziennie do Frankfurtu nad Menem od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę (rano, południe, wieczór), a w sobotę dwa (rano, w południe). Dodatkowe rejsy będzie obsługiwał samolot Bombardier CRJ 900. Na pokładzie jest miejsce dla 100 osób.

- Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą ofertę z Wrocławia, bo liczba pasażerów podróżujących na pokładach Lufthansy stale wzrasta. Pokazuje to, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów w regionie. Dodatkowe rejsy do Frankfurtu umożliwią jeszcze bardziej komfortowe i elastyczne możliwości przesiadki na rejsy do miast docelowych na całym świecie - mówi Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

W zimowym rozkładzie dwa nowe rejsy w tygodniu zyska również Bydgoszcz – maszyny wystartują w czwartki i soboty – dzięki czemu ze stolicy woj. kujawsko-pomorskiego będzie można polecieć do Frankfurtu codziennie. Połączenia z Frankfurtu Bombardierem CRJ-900 zaplanowano o godz. 12:40, a w rejsy powrotne z Bydgoszczy maszyna zabierze pasażerów o godz. 14:50.Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_55a51 2017-06-12 09:35   
gość_55a51 - Profil gość_55a51
@ lysy, można prosić o źródłó?
gość_c18bd 2017-06-12 09:10   
gość_c18bd - Profil gość_c18bd
We WRO w zimie też było zwiększenie oferowania przez Lufę do MUC. Chyba, że nieprecyzyjność Piotra dotyczy także tego, że dane są tylko z połączeń do FRA ;)
gość_36b54 2017-06-12 08:52   
gość_36b54 - Profil gość_36b54
No tak tylko wzrost w Bydgoszczy wynika ze zwiększenia oferowania także bądźmy precyzyjni do końca.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama