×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lion Air może być pierwszym klientem boeinga 737 MAX 10


Podczas nadchodzących targów Paris Air Show Boeing zapewne ogłosi wprowadzenie do sprzedaży największego wariantu nowej rodziny 737 MAX oznaczonego jako "10". Pierwszym klientem ma być indonezyjski Lion Air. 

Choć Boeing wciąż jeszcze oficjalnie nie potwierdził, że zamierza produkować wariant 737 MAX 10, w rozmowie z Reutersem Edward Sirait, prezes Lion Air Group, potwierdził zamiar zamówienia tego modelu. Nie ujawnił jednak, ile tych samolotów kupi indonezyjska linia ani tego, czy będzie to zupełnie nowe zamówienia czy konwersja części zamówionych wcześniej boeingów 737 MAX. 

Lion Air Group oczekuje na dostawę 201 boeingów 737 MAX, choć zgodnie z witryną internetową Boeinga zamówienia te nie są przypisane do konkretnych wariantów. W maju została zrealizowana pierwsza dostawa, a samolot w wariancie MAX 8 trafił do malezyjskiego oddziału grupy, Malindo Air. Jest to pierwszy latający komercyjnie MAX.

Do tej pory Boeing oficjalnie ogłosił, że będzie produkował samoloty 737 MAX w wariantach 7, 8 i 9. Wariant MAX 7 ma mieścić do 172 pasażerów, MAX 8 - do 200, a MAX 9 - do 220. "Dziesiątka" według spekulacji miałaby mieścić do 230 pasażerów. To co prawda nieznaczny wzrost w stosunku do MAX-a 9, ale równocześnie konstrukcja ma być na tyle prosta, aby nie były potrzebne skomplikowane zmiany związane z wydłużeniem kadłuba. 

Jednym z klientów Boeinga jest LOT, który zamówił sześć MAX-ów w wariancie 8. Dostawy pierwszych dwóch samolotów tego typu mają nastąpić pod koniec tego roku.

 
gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie