×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAROM ma nowe boeingi i chce kupić kolejne samoloty


Dwa niedawno dostarczone do rumuńskiej linii TAROM boeingi 737-800 rozpoczną od 19 czerwca loty z pasażerami. Przewoźnik planuje także zamówienie nawet 30 kolejnych maszyn, w tym szerokokadłubowych.

Dwa nowe boeingi 737-800 zostały dostarczone do Bukaresztu w drugiej połowie maja. To pierwsze samoloty tego typu we flocie rumuńskiej linii. Do tej pory wykorzystywała ona mniejsze boeingi 737-700, starsze boeingi 737-300, a także airbusy A318 oraz regionalne ATR-y.

Nowe samoloty w pierwszej kolejności zostaną wprowadzone na trasy z Bukaresztu do Amsterdamu i Madrytu.

TAROM nie zamierza jednak zakończyć wymiany floty na pozyskanych już samolotach. Jak zdradził w rozmowie z CAPA Eugen Davidoiu, prezes linii, w grę wchodzi zamówienie nawet 30 nowych samolotów. Częściowo zastąpią one wysłużone maszyny wykorzystywane obecnie przez rumuńską linię, ale umożliwią także rozwój siatki połączeń. Zamówione mają zostać także samoloty szerokokadłubowe - obecnie TAROM nie posiada takich maszyn.


Davidoiu zapowiedział, że pierwsze nowo pozyskane samoloty mogą pojawić się w Bukareszcie jeszcze w tym roku, co oznacza, że linia celuje w samoloty używane. Najpóźniejszym terminem dostaw według prezesa TAROM-u jest wiosna 2018 r.

Według Davidoiu nowe samoloty mają być wykorzystane m.in. na trasach do Bagdadu, Dubaju, Teheranu, a także do Chin, Kanady i Stanów Zjednoczonych. 

Rumuńska linia wykorzystywała do grudnia 2014 r. szerokokadłubowego airbusa A310, ale samolot ten latał najdalej do Dubaju. 

fot. Razvan Socol (Wikimedia Commons/CC)gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie