×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: W maju ponad milion pasażerow


W maju liczba pasażerów Finnair wzrosła o 9,4 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu. Łącznie liczba pasażerów przekroczyła milion osób.W porównaniu z ubiegłym rokiem w maju łączne oferowanie ASK wzrosło o 1,2 proc. a ruch mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 12,8 proc. Liczba pasażerów wyniosła nieco ponad milion osób, co oznacza 9,4 proc. wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W maju 2017 r. współczynnik wypełnienia lotów (LF) wzrósł o 8,4 pkt. proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem i wyniósł 81,3 proc. 

W porównaniu z 2016 r., w maju najbardziej, o 22,5 proc. zwiększył się ruch na trasach pomiędzy Helsinkami i Azją przy 3,8-proc. wzroście oferowania. Z kolei na trasach transatlantyckich ruch spadł o 27,7 proc., a oferowanie zmniejszyło się o 34,3 proc., głównie dlatego, że w tym roku przewoźnik zdecydował się zawiesić trasę do Miami w okresie od 4 maja do końca września. 

Na trasach europejskich Finnair zwiększył oferowanie o 6,2 proc. w porównaniu w rokiem ubiegłym, dzięki temu że flotę przewoźnika zasiliły cztery nowe airbusy A321. W perspektywie rok do roku majowy ruch na trasach europejskich wzrósł o 11,9 proc. 

W maju 2017 roku 89,9 proc. lotów Finnair przybyło o czasie. Rok temu bez opóźnień doleciało 91 proc. lotów przewoźnika. 

fot. Finnairgość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie