×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pekka Vauramo nowym przewodniczącym zarządu oneworld


Pekka Vauramo, prezes linii lotniczych Finnair, został przewodniczącym zarządu sojuszu oneworld. Będzie piastował tę funkcję przez dwa najbliższe lata.Vauramo, został wybrany podczas półrocznego zjazdu przedstawicieli aliansu oneworld, który odbywa się przy okazji szczytu IATA w Cancun w Meksyku. Zastąpi na stanowisku Ivana Chu, ustępującego prezesa linii Cathay Pacific. 

Do zakresów obowiązków Vauramo będzie należało przewodniczenie zebraniom oneworld, nadzór nad zarządzaniem aliansem oraz bliska współpraca z prezesem oneworld, Robem Gurneyem oraz administracją aliansu. 

Pekka Vauramo jest od 2013 r. prezesem linii Finnair, gdzie odpowiedzialny był za plan naprawczy oraz strategię wzrostu. Vauramo wcześniej pracował w Finnish cargo oraz w firmie handlingowej Cargotec. Doświadczenia zawodowe nowego przewodniczącego oneworld obejmują także pracę na różnych stanowiskach kierowniczych w Sandvik, szwedzkiej firmie z branży wydobywczej i budowlanej. 

Linie lotnicze zrzeszone w aliansie oneworld każdego roku przewożą około 550 mln pasażerów łączną flotą 3,5 tys. samolotów. Roczne obroty linii lotniczych należących do aliansu to 130 mld dolarów.
 

fot. IATAgość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie