×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Personel British Airways planuje kolejny strajk


Czterodniowy strajk od 16 do 19 czerwca planują związki zawodowe reprezentujące pracowników British Airways. Władze przewoźnika określiły planowaną akcję jako “niepotrzebną”.Tym razem pracownicy personelu pokładowego z londyńskiego portu lotniczego Heathrow, reprezentowani przez związek zawodowy Unite zapowiedzieli, że będą protestować przeciwko decyzji British Airways odmawiającej odnowienia certyfikatów lotniczych pracownikom, którzy brali udział w poprzednich akcjach strajkowych. Dodatkowo związkowcy chcą zabezpieczyć przyznanie podwyżek pracownikom tzw. “mixed fleet”, którzy dołączyli do British Airways po roku 2010. Jak szacuje United, średnie roczne wynagrodzenia tych pracowników to 16 tys. funtów.

Akcja strajkowa rozpocznie się o północy w piątek 16.06 i zakończy się o 23:59 w poniedziałek 19.06.

- Karanie pracowników za korzystanie z legalnych form protestu po to, by osiągnąć porozumienie w sprawie zarobków nie mieści się w normach kulturowych, które Unite jest w stanie zaakceptować i jest praktyką, która ostatecznie zniszczy markę British Airways. Pozwólcie nam zakończyć ten protest, znieście sankcje i wróćmy do pracy - powiedział Howard Beckett, asystent sekretarza generalnego ds. pomocy prawnej Unite. 

Strajk będzie przeprowadzony pomimo tego, że jak przyznaje Unite, obie strony są bliskie porozumienia.

- Tak jak i wcześniej, gdy Unite wezwał pracowników mixed fleet do strajków, dowieziemy naszych pasażerów do ich miejsc docelowych. Ta akcja strajkowa jest zupełnie niepotrzebna. Osiągnęliśmy porozumienie w sprawie płac, które zostało zaakceptowane przez władze United. Wzywamy Unite, by poddali propozycje swoim członkom pod głosowanie - napisały linie British Airways. 

Od początku stycznia pracownicy British Airways strajkowali łącznie 26 dni, zmuszając władze przewoźnika do leasingu samolotów wraz z załogą od innych przewoźników oraz do odwołania części lotów.  


fot. Piotr Bożykgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie