LOT poleciał do Kaliningradu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 czerwca 2017 21:30
18 komentarzy
LOT wystartował do Kaliningradu, uruchamiając pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim.
Reklama

Od dziś Bombardiery Q400 LOT-u będą wykonywały rejsy na tej trasie aż 6 razy w tygodniu. Tym samym Kaliningrad zyskał bezpośrednie połączenie z Warszawą i dostęp do siatki połączeń polskiego przewodnika w ponad 70 kierunkach hub na Lotnisku Chopina.

Rejsy na tej trasie będą wykonywane aż 6 razy w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty wystartują z Warszawy według następującego rozkładu:
Ponadto, w środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu:
Taki rozkład najlepiej odpowiada potrzebom pasażerów, którzy chcą z Europy w najprostszy sposób dotrzeć do Obwodu Kaliningradzkiego, jak również pasażerom z Kaliningradu wybierającym się w podróż do Europy. Obwód Kaliningradzki to ostatni z sąsiadujących z Polską regionów, który jak dotąd nie posiadał bezpośrednich, obsługiwanych przez LOT połączeń z Warszawą.

- Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Polski w zaledwie godzinę znajdą się w malowniczym Kaliningradzie, który jest świetną propozycją na weekendowy wyjazd czy dłuższy odpoczynek. Z drugiej strony, z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

fot. Krzysztof Moczulski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b38ff 2017-06-15 00:46   
gość_b38ff - Profil gość_b38ff
gość_7f097 trasa LOT do Berlina chyba sie nie za bardzo polaca. Berlin sam ma dobre polaczenia transatlantyckie, bardzo czesto po prostu tansze od LOT. I nie tylko to.
gość_7f097 2017-06-15 00:10   
gość_7f097 - Profil gość_7f097
A moze jednak LOT wroci do Berlina? P2P bedzie wiekszy popyt w wziazku z remontem PKP. Niemcy staraja sie latac Niemieckimi liniami, ale czy malo w Berlinie imigrantow ktorzy by lecieli z przesiadka dalej w swiat?
gość_91066 2017-06-10 07:06   
gość_91066 - Profil gość_91066
To nie jest pierwsze (chyba że np. pierwsze w tym roku) połączenie do KGD, bo LO juz parę lat temu tam latał.
Zatem LOT wrócił do KGD tudzież wznowił połączenia na tej trasie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama