×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CityJet chce przejmować kolejne linie


Irlandzka linia regionalna CityJet chce przejmować kolejnych po Cimber i Blue1 przewoźników. Kolejna transakcja może zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku - mówi prezes Pat Byrne w rozmowie z "The Irish Independent".Irlandzka linia regionalna w 2015 r. przejęła od SAS-u fiński oddział Blue1, który został całkowicie zintegrowany z podstawową działalnością CityJeta. W tym roku CityJet przejął od SAS-u także linię Cimber, która jednak nadal działa jako niezależny przewoźnik i obsługuje rejsy dla dawnej spółki-matki.

Byrne zapowiedział także, że CityJet będzie rozwijał swoją podstawową działalność, czyli obsługę rejsów dla innych przewoźników pod ich markami. Linia przedłużyła kontrakt z Air France na wynajem samolotów avro RJ-85 co najmniej do 2018 r. Przewoźnik obsługuje także suchoje SSJ-100 dla Brussels Airlines (na razie do służby wszedł jeden) i chce rywalizować o kontrakt na obsługę połączeń regionalnych dla Aer Lingus. CityJet obecnie nie obsługuje własnych połączeń lotniczych.gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie