×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines myśli o dalekodystansowym low-coście


Linie Turkish Airlines mogą dołączyć do grona przewoźników, którzy uruchomią własne dalekodystansowe linie niskokosztowe. Zgodnie z informacjami serwisu CAPA, nowa linia może powstać na bazie spółki Anadolujet.Anadolujet (którą prezentowaliśmy w "Oblatywaczu") to spółka bez własnego certyfikatu operatora lotniczego, która oferuje głównie połączenia krajowe w Turcji z baz w Stambule i Ankarze. Dysponuje obecnie 34 boeingami 737-800 leasingowanymi od Turkish Airlines i SunExpress. Wszystkie loty Anadolujet są obsługiwane pod kodem Turkish Airlines. 

Rozwój Anadolujet w kierunku połączeń dalekodystansowych ma być odpowiedzią na rosnącą konkurencję w tym segmencie. Poza typowymi liniami niskokosztowymi, takimi jak Norwegian czy AirAsia X, w segmencie tym działają także Eurowings (należące do Lufthansa Group) i LEVEL (koncern IAG). W najbliższych miesiącach działalność ma rozpocząć linia Boost należąca do Air France-KLM.

CAPA podkreśla, że na razie przewoźnik nie podjął decyzji co do rozwoju Anadolujet w kierunku dalekodystansowym. gość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie