×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cztery państwa arabskie zamykają przestrzeń powietrzną dla samolotów Kataru


Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Arabia Saudyjska oraz Egipt zrywają stosunki dyplomatyczne z Katarem, zarzucając mu wspieranie organizacji terrorystycznych oraz ingerencję w stosunki wewnętrzne. Dla statków powietrznych z Kataru zamknięta zostanie także przestrzeń powietrzna.Powołując się na bezpieczeństwo wewnętrzne, Bahrajn nakazał obywatelom Kataru opuszczenie kraju w przeciągu 14 dni. Zjednoczone Emiraty Arabskie dały dyplomatom z Kataru 48 godzin na opuszczenie kraju.


Cztery kraje zapowiedziały, że zamkną swoją przestrzeń powietrzną dla statków powietrznych z Kataru. Rządy Arabii Saudyjskiej oraz Egiptu ogłosiły, że ich granice są zamknięte dla jakiegokolwiek ruchu lotniczego, lądowego oraz morskiego z Kataru. Jak poinformowały władze Arabii Saudyjskiej, zakaz obowiązuje ze skutkiem natychmiastowym. 

Wprowadzone ograniczenia w znacznym stopniu dotkną narodowego przewoźnika Kataru, Qatar Airways. 

Linie lotnicze Etiha, Emirates oraz FlyDubai zapowiedziały, że od jutra (6.06) zawieszają loty do Dohy. Inni przewoźnicy, którzy zapowiedzieli zawieszenie wykonywania operacji do Kataru to Saudia oraz Gulf Air. Linie lotnicze Qatar Airways zawiesiły wszystkie loty do Arabii Saudyjskiej. 
Do tej pory katarski przewoźnik obsługiwał loty do Bahrajnu, a także do trzech kierunków w Egipcie, czterech w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz dziewięciu w Arabii Saudyjskiej. 

fot. Piotr Bożykgość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie