×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Odprawa 60 dni przed odlotem


Linie Ryanair ogłosiły, że wprowadzają możliwość odprawy online na 60 dni przed planowanym lotem. Usługa ta dostępna jest jedynie dla pasażerów, którzy wykupili wybrane miejsce na pokładzie.W tej chwili pasażerowie Ryanair mogą wykupić miejsce na pokładzie już od momentu zakupu biletu. Możliwość ta jest zamykana dwie godziny przed wylotem. Aby podnieść atrakcyjność tej usługi irlandzki przewoźnik przygotował nowe udogodnienie - pasażerowie z wykupionymi miejscami mogą odprawić się online lub poprzez aplikację mobilną Ryanair już 60 dni przed datą lotu.

Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na wykupienie miejsc, będą mogli odprawić się w okresie od czterech dni do dwóch godzin przed lotem, jednak wtedy ich miejsca zostaną przyznane losowo. W takim wypadku osoby podróżujące razem, na przykład rodziny, będą musiały liczyć się z tym, że nie będą mogły siedzieć koło siebie. 

Jak donoszą czytelnicy Pasazer.com, Ryanair równocześnie zaczął "rozsadzać" wspólnie podróżujące osoby. Dotąd osoby na wspólnej rezerwacji mogły sprawdzić losowo przydzielone miejsca, a następnie wykupić jedno płatne miejsc i w ten sposób zagwarantować sobie wspólną podróż. Przykładowo, jeśli system przydzielił pasażerowi losowo miejsce 25A, to wystarczyło, aby drugi pasażer wykupił miejsce 25B. 

Teraz jednak czytelnicy wskazują, że Ryanair automatycznie zmienia losowy przydział miejsc tak, aby zmusić podróżnych do wykupienia obydwu miejsc. Przykładowo, jeśli system przydzieli miejsce 25A, a drugi z pasażerów podróżujący na tej samej rezerwacji wykupi fotel 25B, to system automatycznie zmieni przydział miejsca dla pierwszego z pasażerów. 

Taka praktyka może zostać negatywnie odebrana przez pasażerów, ale nie łamie warunków przewozów. Do momentu dokonania odprawy, losowo przydzielone miejsce nie jest bowiem potwierdzone. 

Wydłużenie odprawy online i "rozsadzanie" pasażerów mają skłonić więcej osób do wykupywania miejsc w samolotach Ryanaira. Obecnie ok. 27 proc. przychodów przewoźnika pochodzi z usług dodatkowych, do 2020 r. udział ten ma wzrosnąć do 30 proc. 


fot. Ryanairgość_03ead - Profil
gość_03ead
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie