Ryanair: Odprawa 60 dni przed odlotem

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
02 czerwca 2017 15:00
8 komentarzy
Linie Ryanair ogłosiły, że wprowadzają możliwość odprawy online na 60 dni przed planowanym lotem. Usługa ta dostępna jest jedynie dla pasażerów, którzy wykupili wybrane miejsce na pokładzie.
Reklama

W tej chwili pasażerowie Ryanair mogą wykupić miejsce na pokładzie już od momentu zakupu biletu. Możliwość ta jest zamykana dwie godziny przed wylotem. Aby podnieść atrakcyjność tej usługi irlandzki przewoźnik przygotował nowe udogodnienie - pasażerowie z wykupionymi miejscami mogą odprawić się online lub poprzez aplikację mobilną Ryanair już 60 dni przed datą lotu.

Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na wykupienie miejsc, będą mogli odprawić się w okresie od czterech dni do dwóch godzin przed lotem, jednak wtedy ich miejsca zostaną przyznane losowo. W takim wypadku osoby podróżujące razem, na przykład rodziny, będą musiały liczyć się z tym, że nie będą mogły siedzieć koło siebie.

Jak donoszą czytelnicy Pasazer.com, Ryanair równocześnie zaczął "rozsadzać" wspólnie podróżujące osoby. Dotąd osoby na wspólnej rezerwacji mogły sprawdzić losowo przydzielone miejsca, a następnie wykupić jedno płatne miejsc i w ten sposób zagwarantować sobie wspólną podróż. Przykładowo, jeśli system przydzielił pasażerowi losowo miejsce 25A, to wystarczyło, aby drugi pasażer wykupił miejsce 25B.

Teraz jednak czytelnicy wskazują, że Ryanair automatycznie zmienia losowy przydział miejsc tak, aby zmusić podróżnych do wykupienia obydwu miejsc. Przykładowo, jeśli system przydzieli miejsce 25A, a drugi z pasażerów podróżujący na tej samej rezerwacji wykupi fotel 25B, to system automatycznie zmieni przydział miejsca dla pierwszego z pasażerów.

Taka praktyka może zostać negatywnie odebrana przez pasażerów, ale nie łamie warunków przewozów. Do momentu dokonania odprawy, losowo przydzielone miejsce nie jest bowiem potwierdzone.

Wydłużenie odprawy online i "rozsadzanie" pasażerów mają skłonić więcej osób do wykupywania miejsc w samolotach Ryanaira. Obecnie ok. 27 proc. przychodów przewoźnika pochodzi z usług dodatkowych, do 2020 r. udział ten ma wzrosnąć do 30 proc.


fot. Ryanair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_29db9 2017-06-06 13:31   
gość_29db9 - Profil gość_29db9
Jak widać program "Always Getting Better" się skończył i RyanAir wraca do polityki kasowania pasażerów za co się da.
gość_ec6f0 2017-06-06 10:28   
gość_ec6f0 - Profil gość_ec6f0
gość_26f0f: no dobra, ale RYR nie lata na Syberie :)
gość_26f0f 2017-06-05 10:46   
gość_26f0f - Profil gość_26f0f
gosc_9c425 Mieciu pomyśl: np. jak lecisz na dłużej w dzicz, gdzie nie masz dostępu do drukarki czy innej możliwości odprawy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama