×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silniki PW1200G i PW1900G z certyfikacją FAA


Silniki Pratt & Whitney PW1200G i PW1900G, montowany w regionalnych odrzutowcach Mitsubishi Regional Jet oraz embraerach E-Jet E2, otrzymały certyfikację od Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA). 
Jednostki napędowe typu PW1200G będą montowane w samolotach MRJ-70 i MRJ-90. Według zapewnień producenta mają one zapewnić 10-20-proc. oszczędność w zużyciu paliwa i emitować o nawet 50 proc. mniej szkodliwych substancji. 

W trakcie testów jednostki PW1200G pracowały przez ponad 6 tys. godzin i 15 tys. cykli, zarówno w testach naziemnych, jak i na czterech latających w Stanach testowych odrzutowcach MRJ. Certyfikacja samego MRJ ma nastąpić według obecnego harmonogramu dopiero w 2018 r., choć prawdopodobnie termin ten nie zostanie dotrzymany. Według pierwotnych planów już w 2013 r. samolot miał trafić do pierwszego odbiorcy.

Jednostka PW1900G będzie z kolei montowana w embraerach E-Jet nowej generacji - E2. Zgodnie z planem pierwsza maszyna z tej rodziny ma rozpocząć loty z pasażerami w barwach norweskiej linii Wideroe w pierwszej połowie 2018 r. 

Obydwa silniki to jednostki turbowentylatorowe z przekładnią z rodziny PW1000G. Inne silniki z tej samej rodziny napędzają m.in. airbusy A320neo i bombardiery CSeries, a podobny silnik jest też stosowany w rosyjskim irkucie MC-21. 
gość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie