×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Swiss potwierdza loty z Wrocławia do Zurychu


Szwajcarskie linie Swiss oficjalnie potwierdziły, że od 29 października uruchomią połączenie z Wrocławia do Zurychu. Rejsy będą obsługiwane trzy razy tygodniowo najnowszymi samolotami we flocie linii, bombardierami CSeries.O planach uruchomienia połączenia poinformowaliśmy już tydzień temu. Potem zniknęło ono jednak z bazy rozkładów OAG. Ostatecznie okazało się, że obawy były niepotrzebne - Swiss oficjalnie potwierdził już loty, a bilety można kupować na stronie internetowej przewoźnika. 
Szwajcarska linia, która obecnie obsługuje w Polsce Warszawę i Kraków, będzie latała między Wrocławiem a Zurychem w poniedziałki, środy i piątki. 
Samoloty z Zurychu będą lądowały we Wrocławiu w każdy poniedziałek o godz. 9:05, środę o 14:20 i piątek o 19:05. Z Wrocławia do Zurychu maszyny polecą w poniedziałki o godz. 9:50, środy o 15:05 i piątki o 19:50. Podróż potrwa godzinę i 40 minut. Loty będą obsługiwane bombardierami CSeries CS100, nowoczesnymi samolotami odrzutowymi ze 125 miejscami na pokładzie. 


O przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zurychem zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Potencjał tego kierunku był mocno zauważalny już wtedy, gdy do tej szwajcarskiej metropolii latała linia lotnicza Eurolot. Dziś z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z nowym we Wrocławiu przewoźnikiem - Swiss Airlines. To świetna wiadomość przede wszystkim dla naszych pasażerów podróżujących w interesach, ale również dla osób, które zamierzają udać się w tym kierunku w poszukiwaniu turystycznych atrakcji. 

Na połączenie ze szwajcarską metropolią czekali przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, m.in. Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim ich kadra kierownicza, są głównymi klientami na trasie Wrocław-Zurych.

Swiss będzie czwartą linią sieciową oferują loty z Wrocławia po Locie, Lufthansie i SAS-ie. Obecnie z dolnośląskiego portu każdego dnia wykonywanych jest 17 połączeń do hubów przesiadkowych. Zurych dodatkowo zwiększy możliwości dalszych podróży.

Szwajcarskie linie lotnicze Swiss Airlines są obecne na rynku od 2002 r. W lipcu 2005 r. zostały przejęte przez grupę Lufthansa. Swiss zachował jednak swój wizerunek, kierownictwo, siedzibę w Szwajcarii, własny personel oraz dominującą pozycję w swoim kraju. Swiss Airlines należą do sojuszu lotniczego Star Alliance i programu lojalnościowego Miles & More. 

Przewoźnik równocześnie poinformował, że utrzyma na zimę uruchomione latem połączenie do Niszu w Serbii. Będzie ono wykonywane w każdy piątek i niedzielę. 

fot. Piotr Bożykgość_0dbdc - Profil
gość_0dbdc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie