Swiss potwierdza loty z Wrocławia do Zurychu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 maja 2017 14:50
23 komentarzy
Szwajcarskie linie Swiss oficjalnie potwierdziły, że od 29 października uruchomią połączenie z Wrocławia do Zurychu. Rejsy będą obsługiwane trzy razy tygodniowo najnowszymi samolotami we flocie linii, bombardierami CSeries.
Reklama

O planach uruchomienia połączenia poinformowaliśmy już tydzień temu. Potem zniknęło ono jednak z bazy rozkładów OAG. Ostatecznie okazało się, że obawy były niepotrzebne - Swiss oficjalnie potwierdził już loty, a bilety można kupować na stronie internetowej przewoźnika.
Szwajcarska linia, która obecnie obsługuje w Polsce Warszawę i Kraków, będzie latała między Wrocławiem a Zurychem w poniedziałki, środy i piątki.
Samoloty z Zurychu będą lądowały we Wrocławiu w każdy poniedziałek o godz. 9:05, środę o 14:20 i piątek o 19:05. Z Wrocławia do Zurychu maszyny polecą w poniedziałki o godz. 9:50, środy o 15:05 i piątki o 19:50. Podróż potrwa godzinę i 40 minut. Loty będą obsługiwane bombardierami CSeries CS100, nowoczesnymi samolotami odrzutowymi ze 125 miejscami na pokładzie.


- O przywrócenie bezpośredniego połączenia z Zurychem zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Potencjał tego kierunku był mocno zauważalny już wtedy, gdy do tej szwajcarskiej metropolii latała linia lotnicza Eurolot. Dziś z ogromną przyjemnością rozpoczynamy współpracę z nowym we Wrocławiu przewoźnikiem - Swiss Airlines. To świetna wiadomość przede wszystkim dla naszych pasażerów podróżujących w interesach, ale również dla osób, które zamierzają udać się w tym kierunku w poszukiwaniu turystycznych atrakcji.

Na połączenie ze szwajcarską metropolią czekali przedstawiciele wielu międzynarodowych firm, m.in. Credit Suisse, UBS, które mają swoje siedziby i oddziały na Dolnym Śląsku lub w sąsiednich regionach. To właśnie pracownicy tych przedsiębiorstw, a przede wszystkim ich kadra kierownicza, są głównymi klientami na trasie Wrocław-Zurych.

Swiss będzie czwartą linią sieciową oferują loty z Wrocławia po Locie, Lufthansie i SAS-ie. Obecnie z dolnośląskiego portu każdego dnia wykonywanych jest 17 połączeń do hubów przesiadkowych. Zurych dodatkowo zwiększy możliwości dalszych podróży.

Szwajcarskie linie lotnicze Swiss Airlines są obecne na rynku od 2002 r. W lipcu 2005 r. zostały przejęte przez grupę Lufthansa. Swiss zachował jednak swój wizerunek, kierownictwo, siedzibę w Szwajcarii, własny personel oraz dominującą pozycję w swoim kraju. Swiss Airlines należą do sojuszu lotniczego Star Alliance i programu lojalnościowego Miles & More.

Przewoźnik równocześnie poinformował, że utrzyma na zimę uruchomione latem połączenie do Niszu w Serbii. Będzie ono wykonywane w każdy piątek i niedzielę.

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
garcba 2017-06-05 08:18   
garcba - Profil garcba
Kelo, mam silną wolę :D
Kelo 2017-06-05 08:04   
Kelo - Profil Kelo
garcba:Coś dawno komentarzy nie widziałem od Cb, czy tych linii rozwoju nie zobaczymy tego nie wiem. To co jest daleko od siebie to łatwo wyciągnąć wnioski i hipotezy na przyszłość, a takie ruchy wydają się logiczne. To co po sąsiedzku to przynajmniej ja nie wiem jaka przyszłość może być . Raczej latanie co kawałek wydaje się bezsensu i dużo przykładów takich w lotnictwie obecnie nie ma, chociaż też nie głupie byłoby: że jak obrywasz to obok przenosisz -> coś ala uciekający Wizz ostatnio z Modlina. Tylko zachowania "flag carrier" do "lowcost" to się jeszcze na dzisiaj nie porówna. Najsampierw to po paxach oberwie chyba grupa LH ale nie sama Lufa, którą stać na konkurencję. Brussels,Austrian,Swiss. Chociaż pewności nie mamy, że ten TATAL, czy może jakiś dodatkowy później sprawdzi się i wypali na 100% zarabiając odpowiednio dla LOT i goniąc słabszą konkurencję. To może być jeden z wielu scenariuszy
garcba 2017-06-04 23:40   
garcba - Profil garcba
Kelo, w KTW ich rozwoju nie zobaczymy... co nie? He he he :D
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama