×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Półtora roku bezwzględnego więzienia za żart o bombie


Karol J., który w marcu 2016 r. zadzwonił na lotnisko w Modlinie z fałszywą informacją o znajdującej się w terminalu bombie, spędzi półtora roku za kratkami. Do tego musi zapłacić 70 tys. zł Ryanairowi i 40 tys. zł lotnisku.Pijacki żart Karola J., który twierdzi, że w ogóle nie pamięta wykonywania tego telefonu, a do winy przyznał się dopiero pod koniec procesu, będzie go drogo kosztował. Co prawda prokurator domagał się jeszcze wyższej kary - 20 miesięcy więzienia i łącznie 130 tys. zł nawiązki - ale zasądzony wyrok to i tak pierwsza tego typu sprawa w Polsce. 

Telefon Karola J. spowodował ewakuację ok. 400 osób z terminala i znaczne opóźnienia lotów. Dlatego właśnie sąd zasądził łącznie 110 tys. zł nawiązki na rzecz Ryanaira i lotniskowej spółki. 

Kara więzienia jest bezwzględna. Sędzia uzasadnił wyrok twierdząc, że jako dorosła osoba świadoma zjawiska terroryzmu, J. musiał zdawać sobie sprawę z konsekwencji swojego "żartu".gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie