KLM poleci do Bombaju
Od jesieni startuje bezpośrednie połączenie KLM na trasie Amsterdam-Bombaj. KLM wspólnie z Jet Airways będą oferować 31 lotów tygodniowo z Amsterdamu do trzech głównych miast Indii: Delhi, Bombaju i Bangaluru.
Reklama
Od 29 października Linie Lotnicze KLM będą oferowały regularne loty do największego miasta w Indiach – Bombaju. Bilety są już w sprzedaży. Poza Bombajem, linie KLM latają też do Delhi – aktualnie 7 razy w tygodniu. Od sezonu jesień 2017 pasażerowie podróżujący przez Amsterdam będą mieli do dyspozycji 31 lotów tygodniowo do trzech miast w Indiach: Delhi, Bombaju i Bangalore, na pokładach KLM oraz linii Jet Airways, które są strategicznym partnerem KLM.
Położony na zachodnim wybrzeżu Indii, Bombaj (Mumbaj) [o którym można przeczytać w naszych materiałach z cyklu Bliżej Świata, 5 zdjęć z... Colaby a także recenzję hotelu InterContinental Marine Drive - przyp. red.] jest stolicą indyjskiego stanu Maharasztra i szóstą co do liczby ludności metropolią na świecie. Dzięki strategicznej lokalizacji Bombaj jest największym portem morskim zachodnich Indii. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, siedzibą instytucji finansowych oraz licznych firm indyjskich i korporacji. Pod względem wysokości operacji finansowych, Bombaj zalicza się do pierwszej dziesiątki największych ośrodków handlowych na świecie. Jednak słynie też jako stolica kinematografii indyjskiej, a tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie. Prężnie rozwijające się miasto przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków Indii, dlatego można tu spotkać prawdziwą mieszankę ras, kultur i wyznań.
Port lotniczy w Bombaju jest lotniskiem bazowym linii Jet Airways i dzięki rozległej siatce połączeń stanowią bramę wjazdową kraju. Pasażerowie KLM lecąc przez Bombaj mogą skorzystać z oferty lotów Jet Airways między innymi do Hyderabadu, Ahmedabadu, Chennai, Pune i wielu innych miast.
- Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z liniami Jet Airways, które są naszym strategicznym partnerem, oferta KLM znacznie się wzbogaciła. Rozpoczęcie lotów do Bombaju – serca ekonomicznego Indii oznacza dla klientów KLM łatwy dostęp do siatki połączeń naszego indyjskiego partnera i loty do 48 miast w Indiach, jak też inne kierunki na subkontynencie indyjskim i w Azji – powiedział Pieter Elbers, Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.
W sezonie jesień-zima 2017-2018, od 29 października loty KLM z Amsterdamu do Bombaju będą odbywały się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i niedziele. Wylot z Amsterdamu o godzinie 13:00 i przylot do Bombaju o godzinie 01:55 następnego dnia czasu lokalnego. Wylot powrotny z Bombaju zaplanowany jest na godzinę 04:00, z lądowaniem w Amsterdamie o 08:45. Zgodnie ze strategią holenderskiej linii, na nowo otwartych trasach międzykontynentalnych będzie latał najnowszy nabytek we flocie – Boeing B787-900 „Dreamliner”, który zabiera na pokład 30 pasażerów w World Business Class, 45 w strefie podwyższonego komfortu - Economy Comfort i 219 pasażerów w klasie ekonomicznej.
Boeing B787-900 zapewnia pasażerom znacznie bardziej komfortowy lot, ponieważ jest dużo cichszy w czasie startu i lądowania, posiada o 30% większe okna zapewniające więcej światłą oraz specjalną technologię "Smoother Ride", dzięki której pasażerowie nie odczuwają objawów choroby lokomocyjnej podczas turbulencji. Dodatkowo dzięki wyższemu ciśnieniu w kabinie podróżni przyswajają do krwi 8% więcej tlenu, co wpływa na ich energię i lepsze samopoczucie. Dreamliner jest wyposażony w pokładowe WIFI we wszystkich kabinach.
Do najciekawszych zabytków należą pochodzący z XIV wieku kompleks świątyń Walkeśwary i Brama Indii – łuk o wysokości 26 m, stanowi największą atrakcję turystyczną i miejsce spotkań bombajczyków. Na uwagę zasługuje też główny dworzec kolejowy Bombaju z końca XIX wieku Regal Cinema – jedno z najstarszych kin w Bombaju, otwarte w 1933 roku oraz różnorodne świątynie, które najdobitniej dowodzą jak wielowyznaniowa jest społeczność tego miasta.
W 2004 roku Bombaj został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych
nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności
za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.