KLM poleci do Bombaju

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 maja 2017 12:59
2 komentarze
Od jesieni startuje bezpośrednie połączenie KLM na trasie Amsterdam-Bombaj. KLM wspólnie z Jet Airways będą oferować 31 lotów tygodniowo z Amsterdamu do trzech głównych miast Indii: Delhi, Bombaju i Bangaluru.
Reklama

Od 29 października Linie Lotnicze KLM będą oferowały regularne loty do największego miasta w Indiach – Bombaju. Bilety są już w sprzedaży. Poza Bombajem, linie KLM latają też do Delhi – aktualnie 7 razy w tygodniu. Od sezonu jesień 2017 pasażerowie podróżujący przez Amsterdam będą mieli do dyspozycji 31 lotów tygodniowo do trzech miast w Indiach: Delhi, Bombaju i Bangalore, na pokładach KLM oraz linii Jet Airways, które są strategicznym partnerem KLM.

- Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z liniami Jet Airways, które są naszym strategicznym partnerem, oferta KLM znacznie się wzbogaciła. Rozpoczęcie lotów do Bombaju – serca ekonomicznego Indii oznacza dla klientów KLM łatwy dostęp do siatki połączeń naszego indyjskiego partnera i loty do 48 miast w Indiach, jak też inne kierunki na subkontynencie indyjskim i w Azji – powiedział Pieter Elbers, Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.


W sezonie jesień-zima 2017-2018, od 29 października loty KLM z Amsterdamu do Bombaju będą odbywały się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i niedziele. Wylot z Amsterdamu o godzinie 13:00 i przylot do Bombaju o godzinie 01:55 następnego dnia czasu lokalnego. Wylot powrotny z Bombaju zaplanowany jest na godzinę 04:00, z lądowaniem w Amsterdamie o 08:45. Zgodnie ze strategią holenderskiej linii, na nowo otwartych trasach międzykontynentalnych będzie latał najnowszy nabytek we flocie – Boeing B787-900 „Dreamliner”, który zabiera na pokład 30 pasażerów w World Business Class, 45 w strefie podwyższonego komfortu - Economy Comfort i 219 pasażerów w klasie ekonomicznej.

Boeing B787-900 zapewnia pasażerom znacznie bardziej komfortowy lot, ponieważ jest dużo cichszy w czasie startu i lądowania, posiada o 30% większe okna zapewniające więcej światłą oraz specjalną technologię "Smoother Ride", dzięki której pasażerowie nie odczuwają objawów choroby lokomocyjnej podczas turbulencji. Dodatkowo dzięki wyższemu ciśnieniu w kabinie podróżni przyswajają do krwi 8% więcej tlenu, co wpływa na ich energię i lepsze samopoczucie. Dreamliner jest wyposażony w pokładowe WIFI we wszystkich kabinach.


Położony na zachodnim wybrzeżu Indii, Bombaj (Mumbaj) [o którym można przeczytać w naszych materiałach z cyklu Bliżej Świata, 5 zdjęć z... Colaby a także recenzję hotelu InterContinental Marine Drive - przyp. red.] jest stolicą indyjskiego stanu Maharasztra i szóstą co do liczby ludności metropolią na świecie. Dzięki strategicznej lokalizacji Bombaj jest największym portem morskim zachodnich Indii. Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju, siedzibą instytucji finansowych oraz licznych firm indyjskich i korporacji. Pod względem wysokości operacji finansowych, Bombaj zalicza się do pierwszej dziesiątki największych ośrodków handlowych na świecie. Jednak słynie też jako stolica kinematografii indyjskiej, a tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie. Prężnie rozwijające się miasto przyciąga ludzi ze wszystkich zakątków Indii, dlatego można tu spotkać prawdziwą mieszankę ras, kultur i wyznań.

Do najciekawszych zabytków należą pochodzący z XIV wieku kompleks świątyń Walkeśwary i Brama Indii – łuk o wysokości 26 m, stanowi największą atrakcję turystyczną i miejsce spotkań bombajczyków. Na uwagę zasługuje też główny dworzec kolejowy Bombaju z końca XIX wieku Regal Cinema – jedno z najstarszych kin w Bombaju, otwarte w 1933 roku oraz różnorodne świątynie, które najdobitniej dowodzą jak wielowyznaniowa jest społeczność tego miasta.

W 2004 roku Bombaj został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Port lotniczy w Bombaju jest lotniskiem bazowym linii Jet Airways i dzięki rozległej siatce połączeń stanowią bramę wjazdową kraju. Pasażerowie KLM lecąc przez Bombaj mogą skorzystać z oferty lotów Jet Airways między innymi do Hyderabadu, Ahmedabadu, Chennai, Pune i wielu innych miast.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

guyritchie 2017-05-29 10:25   
guyritchie - Profil guyritchie
@gość_ab607
Zadziwiający jest twój tok myślenia... Po artykule o tym, że KLM poleci do Bombaju B787 tobie przychodzi do głowy latanie tam LOT-em ale na 737. Nie wiem czy to w ogóle możliwe jest uruchomienie takiego połączenia używając 737, ale pomijając temat zasięgu, to jak sobie wyobrażasz rentowność takiego połączenia? 186 pasażerów de facto w jednej klasie (bo w 737 brak prawdziwego biznesu) kontra trzyklasowy, 294-osobowy 787? A co z ładunkiem cargo?
Nie kwestionuję pomysłu na latanie LOT-u do Indii, ale to jest decyzja biznesowa, a nie "się da na 737 nawet".
Zapewne umknął Ci też fakt, iż do WAW lata i Qatar i Emirates i to nieco większymi samolotami, z produktem w klasie biznes "nieco" lepszym niż fotele slim w lotowskim 737.
Ich siatka połączeń do Indii i ceny... przecież na tym kierunku wożą wielu pracowników fizycznych między krajami Zatoki i Indiami.

Komentarze gdzie i jak latać latać LOT-em powoli zbliżają się do poziomu miłośników kolei z Dolnego Śląska ;-) vide pomysł na pociąg z Wawy do Wiednia przez Szklarską Porębę :-)
gość_ab607 2017-05-28 01:05   
gość_ab607 - Profil gość_ab607
A nasze tuzy forumowe twierdzą, że w Indiach zarabiać się nie da, choć Air India proponuje LOT-owi współpracę, a 737 jest w stanie dolecieć do Delhi...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama