×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szwecja wystawiona na Airbnb. Cały kraj za darmo


Organizacja promująca turystykę Visit Sweden wystawiła Szwecję do wynajmu na platformie Airbnb. Turyści mogą za darmo zarezerwować "pobyt" na łonie szwedzkiej natury. To pierwsza taka współpraca w historii Airbnb.Skandynawski kraj chce przyciągnąć odwiedzających unikalnym, obowiązujące we wszystkich państwach nordyckich prawo do swobodnego korzystania z dobrodziejstw natury. Zgodnie z prawem publicznego dostępu (Allemansrätten) każdy ma w tym kraju możliwość swobodnego wędrowania poza utartymi szlakami, nawet po prywatnych pastwiskach czy lasach. Nie wolno wchodzić tylko do prywatnych ogrodów, prawo wymusza też szacunek dla zwierząt oraz zamykanie za sobą ogrodzeń pastwisk. Nie ma natomiast przeszkód pod względem zbierania owoców, grzybów czy kąpieli w jeziorach, co w Polsce nie dziwi aż tak bardzo, ale w Europie zachodniej jest wyjątkowe. Ograniczenia dotyczą jedynie terenów i gatunków chronionych.

Szwecja reklamuje się tymi zaletami na portalu tradycyjnie wykorzystywanym do wynajmu mieszkań i pokoi od osób prywatnych. "Wynajem" Szwecji nic jednak nie kosztuje, bo za wędrówki po tym kraju nie trzeba nigdy płacić. 

A jest tam z czego korzystać. W samej tylko Skanii, najbardziej południowym regionie Szwecji, jest ponad 200 kilometrów plaż, 1180 km tras pieszych i kilkaset kilometrów przygotowanych tras rowerowych.

- Szwecja jest relatywnie niewielkim krajem, w którym nie znajdziemy ogromnych, charakterystycznych zabytków, takich jak wieża Eiffla czy Big Ben. Mamy natomiast ogromne bogactwo różnorodnych atrakcji przyrodniczych. Od bezludnych plaż i wysokich gór po gęste lasy, od tysięcy jezior i przepięknych archipelagów po malownicze łąki - mówi Agnieszka Blandzi, country manager Visit Sweden w Polsce.


Jednym z elementów kampanii promującej obecność Szwecji na Airbnb jest film wideo, gdzie głos przedstawiający się jako "Åke", w stylu podobnym do prezentacji, w których właściciele zamieszczają wideoklipy z opisem oferowanych przez siebie domów, proponuje zwiedzanie tego kraju. Na nagraniu możemy usłyszeć między innymi: "Oto mój dom, w przybliżeniu 100 milionów hektarów ziemi, które należą do mnie. Cóż, dzielę się nimi z 10 milionami innych osób, ale mówię właśnie w ich imieniu.” Widokowi jezior towarzyszy komentarz "sto tysięcy basenów typu infinity", a ujęciom wysokich klifów i zorzy polarnej opis „indywidualnie zaprojektowany apartament z tarasem zapewniającym panoramiczny widok na okolicę. We wszystkich kierunkach”.


W ramach kampanii na Airbnb zaprezentowanych jest dziewięć inspirujących przykładów szwedzkich atrakcji przyrodniczych z całego kraju, ujętych w postaci typowej dla serwisu listy z opisem wyposażenia i udogodnień "obiektu". Jednym z oferowanych miejsc jest "przytulna polana w lesie bukowym" w regionie Skanii

Szwedzi znani są z głęboko zakorzenionego przywiązania do kontaktu z przyrodą, a relaks w naturalnym otoczeniu jest ważną częścią stylu życia każdego z naszych zamorskich sąsiadów. Zwyczajowym rytuałem są wyprawy całych rodzin na grzyby czy zbieranie jagód. Idea przyrody dostępnej dla wszystkich znajduje się w DNA każdego Szweda. Za dużą swobodą podąża typowe dla Szwedów poczucie odpowiedzialności za miejsce, w którym przebywają.gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie