Zmiany w umowach code-share Alitalii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
26 maja 2017 12:27
2 komentarze
W maju br. do grona partnerów code-share Alitalii dołączyły linie Aerolíneas Argentinas. Z kolei z końcem marca zmianom uległy obowiązujące porozumienia z SriLankan Airlines, Virgin Australia i China Eastern. 
Reklama

Między włoskim a argentyńskim partnerem umowa obowiązuje od 23 maja br. Kody Aerolíneas Argentinas (AR) pojawiają się na 31 trasach Alitalii z Rzymu-Fiumicino do: Abu Zabi, Aten, Barcelony-El Prat, Berlina-Tegel, Bolonii, Brindisi, Brukseli-Zaventem, Buenos Aires-Ezeiza, Düsseldorfu, Florencji, Frankfurtu, Genewy, Genui, Katanii, Kopenhagi, Lamezii-Terme, Londynu-Heathrow, Madrytu, Marsylii, Monachium, Neapolu, Palermo, Pragi, Reggio di Calabria, Tuluzy, Triestu, Wenecji-Marco Polo, Werony i Zurychu.

Włoska linia z kolei umieszcza swoje numery (AZ) na następujących połączaniach obsługiwanych przez południowoamerykańskiego przewoźnika:
  • z Buenos Aires-Aeroparque do: Bahia Blanca, Catamarca, Comodo, Rivadavia, Córdoby (Argentyna), Corrientes, Esquel, Formosy, Iguazeu, Jujuy, La Rioja, Mar de Plata, Mendozy, Neuquén, Parany, Posadas, Resistencia, Rio Cuarto, Rio Gallegos, Rio Grande, Rosario, Salta, San Carlos Bariloche, San Juan (Argentyna), San Luis, Santa Fe, Santa Rosa, Santiago (Chile), Santiago del Estero, Termas de Rio Hondo, Trelew, Tucuman, Ushuaia;
  • z Buenos Aires-Ezeiza do: Córdoby (Argentyna), Mendozy, Rzymu-Fiumicino, Rosario, Salta, San Carlos Berlioche, Santiago (Chile).

Z końcem marca rozszerzono także porozumienia z:
  • China Eastern; objęto trasę Alitalii z Rzymu-Fiumicino do Santiago (Chile);
  • SriLankan Airlines; objęto trasy z Kolombo do Malé (obsługiwana przez linię azjatycką) i z Rzymu Fiumicino do Wenecji-Marco Polo (obsługiwana przez linię włoską);
  • Virgin Australia; objęto trasy australijskiej linii z Perth do Adelaide, Brisbane i Melbourne oraz z Sydney do Christchurch i Queenstown.
fot. Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_05ee0 2017-05-28 08:01   
gość_05ee0 - Profil gość_05ee0
Tak!potwierdzam,mieszkańcy Kujaw i Pomorza czekają na code-share Alitalii z Mistral Air,bo przecież Roma Fiumicino to bardzo poważny hub i mielibyśmy uzupełnienie i urozmaicenie dla code-share Frankfurtu z Lufthansą.A ludziska chcą latać na maksa.
gość_89df1 2017-05-27 16:16   
gość_89df1 - Profil gość_89df1
My w Bydgoszczy czekamy aż Mistral dołączy także do code-share Alitalii, co umożliwi przesiadki w Rzymie. Ludzie z lotniska twierdzą, że rozmowy nadal trwają, bo są trudne. Możliwe za w przyszłym roku dojdzie do podpisania umowy między przewoźnikami.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama