Jet Airways: Trzy razy dziennie z Londynu do Bombaju

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 maja 2017 13:50
4 komentarze
Linie Jet Airways od października zwiększą liczbę operacji lotniczych pomiędzy Londynem i Bombajem do trzech dziennie.
Reklama

Nowe loty, które zainaugurowane zostaną 29 października, są odpowiedzią na stały wzrost podróży pomiędzy Wielką Brytanią i Indiami, wynoszący około 10 proc. rocznie.

Lot 9W115 wystartuje z Londynu Heathrow o godzinie 15:30, by przylecieć do Bombaju o 5:55 rano czasu lokalnego. W drogę powrotną do Londynu lot 9W116 wystartuje o godzinie 9:05, przylot do stolicy Wielkiej Brytanii planowany jest na godzinę 13:35.

Nowe połączenie zwiększy oferowania na trasach pomiędzy Wielką Brytanią a Indiami obsługiwanymi przez Jet Airways o prawie 33 proc. Łącznie indyjski przewoźnik będzie operował cztery loty dziennie z Londynu do Bombaju oraz Delhi. Dalej pasażerowie będą mogli przesiąść się na loty Jet Airways do 35 kierunków w Indiach oraz sześć kierunków międzynarodowych.

- Linie Jet Airways są zachwycone, że będą mogły zaoferować trzeci bezpośredni lot dziennie pomiędzy Londynem Heathrow i Bombajem. Nowe połączenie umożliwi naszym gościom jeszcze lepsze przesiadki na loty w obrębie oraz poza Indiami, oferujące większy wybór, wygodę i komfort. Nasze doświadczenie na rynku światowym wraz ze słynną indyjską gościnnością wyróżniają nas spośród innych przewoźników - powiedział Jayaraj Shanmugam, dyrektor handlowy Jet Airways.


fot. BriYYZ (Flickr/CC)

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2017-05-26 15:45   
teemu - Profil teemu
@333ff: rozdzielanie slotów z głównego wora na LHR odbywa się tylko w przypadku zwiększenia przepustowości - tak zapewne będzie, jak Heathrow dobuduje pas. W przypadku, gdy jakaś linia chce sprzedać swoje sloty, dogaduje się po prostu z inną linią. Na stronie slottrade.aero ostatnia transakcja kupna slotów przez Jet Airways jest z 2013 roku i dotyczy 3 par operacji dziennie. W jej wyniku Jet Airways ma w sumie 42 sloty tygodniowo:

zobacz link

Nie wiem tylko, na ile dane są aktualne, ale całkiem możliwe, że sloty dostępne od W13 są wykorzystywane dopiero teraz. Tym niemniej wyjaśniałoby to Twoje wątpliwości: transfer slotów jest od Etihad, które są udziałowcem Jet Airways, a to znaczy, że transakcja nie musiała się wcale odbyć za kasę. Linie nie mają obowiązku ujawniania kwoty transakcji.
gość_333ff 2017-05-26 00:17   
gość_333ff - Profil gość_333ff
Dzieki. Tez tak myslalem (dlatego w moim poscie bylo pytanie o zakup (jak wszyscy wiemy Heathrow nie ma wolnych slotow i nowe sloty sa tylko dostepne jak ktos sprzeda) ale dziwi mnie, ze maja tyle kasy (ich skonsolidowane wyniki nie napaeaja optymizmem) - za sloty wyklada sie zywa kase tu i teraz. Z drugiej strony te 3 sloty LOT-u na Heathrow sa warte jakies 200 mln (pamietam, ze OK - Czech Airlines jak sie wycofal z LHR sprzedal swoje sloty za okolo 200 mln dolcow z tego co pamietam). Ciekawi mnie rowniez czy sloty sie sprzedaje SAS dla Jet Airways czy wrzuca je sie do glownego wora i jest przetarg - wie ktos moze jak to sie odbywa?
gość_38670 2017-05-25 21:40   
gość_38670 - Profil gość_38670
@gość_333ff Chyba mam odpowiedź na Twoje pytanie. SAS sprzedał ostatnio sloty na Heathrow.
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama