Eurostar wysyła pociągi e320 na trasę do Brukseli

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
24 maja 2017 10:30
1 komentarz
Firma Eurostar obsługująca połączenia kolejowe pomiędzy Wielką Brytanią i Europą kontynentalną zaprezentowała nową generację pociągów na trasie do Brukseli.
Reklama

Model e320 pociągu pojawił się po raz pierwszy w Brukseli na prezentacji we wtorek (24.05), a od niedzieli (28.05) będzie regularnie obsługiwał połączenia. Pojawienie się nowych pociągów jest częścią inwestycji wartej 1 mld euro we flotę Eurostar, a także w infrastrukturę dworców oraz w poprawę obsługi. W ramach projektu firma zakupiła 17 nowych składów e320 oraz zmienia wnętrza starszych składów.

Pociągi e320 były używane od listopada 2015 r. do obsługi połączenia z Londynu do Paryża i, jak informuje Eurostar, cieszyły się uznaniem wśród pasażerów. Pociągi zaprojektowane są przez słynne włoskie biuro projektowe Pininfarina, znane z projektowania modeli samochodów. Model e320 pozwala o 20 proc. zwiększyć oferowanie miejsc w porównaniu z oryginalnymi składami pociągów Eurostar oraz jak zapewnia operator, oferują “bezprecedensowy poziom stylu i komfortu”.

- Wprowadzenie e320 na trasę do Brukseli otwiera nowy rozdział w podróżowaniu dla naszych pasażerów. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na kolej wysokich prędkości zamiast transportu lotniczego, przygotowujemy się by rozszerzyć zasięg ekspansji na Amsterdam i Rotterdam. Uruchomienie bezpośrednich połączeń na tych trasach cieszących się dużą popularnością oznacza olbrzymią okazję na rozwój naszego biznesu - powiedział Nicolas Petrovic, prezes Eurostar.


fot. Eurostar
Reklama

Ostatnie komentarze

kemot97 2017-05-24 20:11   
kemot97 - Profil kemot97
Jechalem tym pociagiem w lutym wlasnie z Brukseli do Londynu. Pociag bardzo wygodny i baaaaardzo duzo miejsca na nogi nawet dla wysokich osob. Te stare pks-y ktore mieli do tej pory to byla porazka...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama