Brussels Airlines zamieni stare A330 na nowsze

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 maja 2017 10:00
Belgijskie linie Brussels Airlines ogłosiły, że w ciągu najbliższych dwóch lat zastąpią siedem starszych airbusów A330-200 i -300 nowszymi modelami tego samego typu. Będą one wyposażone w zmodernizowaną kabinę i ujednolicone silniki.
Reklama

Brussels Airlines podkreśliły, że pozostają wierne modelowi A330ceo, bo to jeden z najlepszych i sprawdzonych samolotów dalekodystansowych. Wszystkie nowe samoloty będą w większym wariancie -300, choć obecnie przewoźnik posiada mieszankę wariantów -200 i -300. To oznacza, że całkowita podaż miejsc nieco wzrośnie. Brussels Airlines poinformowały, że wszystkie nowe samoloty będą miały ten sam silnik - Rolls Royce Trent 700.

Nowe samoloty będą też wyposażone w zmodernizowaną kabinę w trzyklasowej konfiguracji z klasą biznes, premium i ekonomiczną. Na razie linia nie podała ani dokładnej konfiguracji kabiny, ani szczegółów dotyczących nowego produktu pokładowego.

Dostawy maszyn zaplanowano na przełom lat 2018 i 2019 r., kiedy to obecnie wykorzystywanym airbusom kończą się okresy leasingu. Flota airbusów A330 latających obecnie w Brussels Airlines ma średni wiek niemal 20 lat i należy do najstarszych na świecie.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama