×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisku Chopina ogłasza przetargi na operatorów handlowych


Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL), które zarządza Lotniskiem Chopina w Warszawie, ogłosiło dwa postępowania ofertowe na wybór najemców powierzchni handlowej w terminalu.
Łącznie PPL oferują do zagospodarowania kilkanaście lokali przeznaczonych na cele handlowe, położonych w strefie CDE terminala A, o łącznej powierzchni 3 tys. m kw. 

- Mamy jasno sprecyzowane koncepcje komercjalizacji, w których stawiamy na poszerzenie asortymentu, podniesienie jakości i dostosowanie oferty do zmieniającego się profilu ruchu pasażerskiego, w tym rosnącego udziału pasażerów transferowych. Zakończenie postępowań zaplanowaliśmy na przełomie III i IV kw. 2017 r. – mówi Grzegorz Michorek, dyrektor pionu handlowego PPL.


- Kładziemy duży nacisk na atrakcyjność oferty handlowej w terminalu. Mamy świadomość, że jest to jeden z elementów konkurencji między portami, a nasza rozwijająca się oferta jest 
i będzie mocną stroną Lotniska Chopina. Jesteśmy przekonani, że prowadzenie działalności na Lotnisku Chopina daje możliwości rozwoju i ekspozycji własnej marki na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku CEE, jest też doskonałą okazją do współtworzenia wizerunku największego portu lotniczego w Polsce - dodaje Michorek.

Terminal warszawskiego lotniska ma łączną powierzchnię ponad 150 tys. m kw., z czego powierzchnia handlowa w strefie odlotów (nie licząc gastronomii) to 5,2 tys. m kw (w tym 4,7 tys. w strefie Schengen). W części dla pasażerów odlatujących do krajów strefy Schengen znajduje się 19 sklepów, a w strefie non-Schengen - 8. Głównym operatorem sklepów (ale nie wyłącznym) jest obecnie firma Lagardere, właściciel HDS Polska. Lotnisko sukcesywnie zwiększa wpływy z działalności handlowej.

Więcej informacji o strefie handlowej Lotniska Chopina pisaliśmy w cyklu przewodników Pasazer.com "Między gate'ami".


Lotnisko Chopina obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. Z lotniska korzystają 33 linie lotnicze oferujące 112 regularnych połączeń do 47 krajów na trzech kontynentach. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów. Ruch pasażerski w okresie od stycznia do kwietnia 2017 r. wzrósł o ponad 27 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. W tym roku Lotnisko Chopina planuje obsłużyć ponad 14 mln podróżnych.

fot. Dominik Sipinskigość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie